Авторські статті

Польська пенсія для українців: які гарантії та як отримати

Польська пенсія для українців: гарантії та умови отримання, передає Корупція.Інфо

Таку догоду Польща має з Молдовою, Македонією, Південною Кореєю, Канадою, Австралією і США.

Україна – одна з шести країн поза Євросоюзом, з якими Польща підписала спеціальну угоду про соціальне забезпечення

Дана угода про соцзабезпечення гарантує українцям, які легально працюють (застраховані у Фонді соцстрахування Польщі) з 2014 року, право на отримання польської пенсії практично на тих же умовах, що і полякам.

“Умовою отримання права на польську пенсію є досягнення пенсійного віку і наявність внесків на рахунок в ZUS (Управління соціального страхування), незалежно від їх розміру”, – розповів Радослав Мілчарскі з ZUS.

Що важливо, будуть підсумовані періоди страхування (легальної роботи) в обох країнах, де працював громадянин України. А розмір пенсії буде визначено пропорційно страхового періоду працівника в державі, яка видаватиме пенсію.

“Положення угоди “Про соціальне забезпечення” розповсюджуються і на громадян України, і на громадян Польщі, а також на осіб, які не мають громадянства країн, що є сторонами угоди, — розповів журналісту “ВЗ” Томаш Шаблінський. — Це люди, які певний час працювали або в Польщі, або в Україні, мають там певний трудовий стаж, підлягали соціальному страхуванню у системі соцзабезпечення сусідньої країни. Якщо українець працював у Польщі, Польща переводити його пенсійні кошти в Україну. І навпаки. Людина отримує ці гроші за місцем свого нинішнього проживання».

В Україні офісом, який займається реалізацією польсько-української угоди, визначено Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області — Управління іноземних пенсій (Львів, вул. Митрополита Андрея, 10). Саме туди і треба зголошуватися зацікавленим особам, там є необхідні формуляри, які треба буде заповнити. З боку Польщі аналогічна установа — Відділення ZUS у Жешуві. Особа, яка живе в Україні, і має страховий стаж лише в Польщі, може звернути і на польську, і в українську установи. Українська установа перешле цю заяву відповідній польській установі. Особа, яка живе у третій державі, може звертатися і до української, і до польської установ.

“Поляки менше приїжджають на роботу в Україну, ніж українці у Польщі, — каже пан Томаш. — Хоча і в Україні поляки роблять бізнес, займаються професійною діяльністю. За час дії угоди оформлено пенсії близько 100 полякам і 120-150 українцям. Щомісяця подання на отримання пенсії складають 20-30 осіб”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України