Польська пенсія для українців: які гарантії та як отримати

Польська пенсія для українців: гарантії та умови отримання, передає Корупція.Інфо

Таку догоду Польща має з Молдовою, Македонією, Південною Кореєю, Канадою, Австралією і США.

Україна – одна з шести країн поза Євросоюзом, з якими Польща підписала спеціальну угоду про соціальне забезпечення

Дана угода про соцзабезпечення гарантує українцям, які легально працюють (застраховані у Фонді соцстрахування Польщі) з 2014 року, право на отримання польської пенсії практично на тих же умовах, що і полякам.

“Умовою отримання права на польську пенсію є досягнення пенсійного віку і наявність внесків на рахунок в ZUS (Управління соціального страхування), незалежно від їх розміру”, – розповів Радослав Мілчарскі з ZUS.

Що важливо, будуть підсумовані періоди страхування (легальної роботи) в обох країнах, де працював громадянин України. А розмір пенсії буде визначено пропорційно страхового періоду працівника в державі, яка видаватиме пенсію.

“Положення угоди “Про соціальне забезпечення” розповсюджуються і на громадян України, і на громадян Польщі, а також на осіб, які не мають громадянства країн, що є сторонами угоди, — розповів журналісту “ВЗ” Томаш Шаблінський. — Це люди, які певний час працювали або в Польщі, або в Україні, мають там певний трудовий стаж, підлягали соціальному страхуванню у системі соцзабезпечення сусідньої країни. Якщо українець працював у Польщі, Польща переводити його пенсійні кошти в Україну. І навпаки. Людина отримує ці гроші за місцем свого нинішнього проживання».

В Україні офісом, який займається реалізацією польсько-української угоди, визначено Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області — Управління іноземних пенсій (Львів, вул. Митрополита Андрея, 10). Саме туди і треба зголошуватися зацікавленим особам, там є необхідні формуляри, які треба буде заповнити. З боку Польщі аналогічна установа — Відділення ZUS у Жешуві. Особа, яка живе в Україні, і має страховий стаж лише в Польщі, може звернути і на польську, і в українську установи. Українська установа перешле цю заяву відповідній польській установі. Особа, яка живе у третій державі, може звертатися і до української, і до польської установ.

“Поляки менше приїжджають на роботу в Україну, ніж українці у Польщі, — каже пан Томаш. — Хоча і в Україні поляки роблять бізнес, займаються професійною діяльністю. За час дії угоди оформлено пенсії близько 100 полякам і 120-150 українцям. Щомісяця подання на отримання пенсії складають 20-30 осіб”.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh