Економіка

Польща готова модернізувати ГТС для збільшення постачання газу в Україну, – Моравецький

Польща готова надати Україні оборонну та гуманітарну допомогу, а також добудувати трубопровідну інфраструктуру для збільшення постачання газу

Про це прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив на брифінгу з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем

Моравецький зазначив, що Польща вже допомагає Україні з постачанням газу.

«Ми говорили із прем’єр-міністром України про збільшення потужностей передачі газу із заходу на схід. Для цього необхідно вкласти деякі інвестиції, які маємо намір реалізувати», – сказав прем’єр-міністр Польщі.

«Геополітичною загрозою є Північний потік-2». У зв’язку з цим ми апелюємо спільно до Німеччини, щоб вона не запускала цей газопровід, тому що він стане елементом шантажу Європи з боку Росії. Не можна, з одного боку, висловлювати солідарність із Україною, а іншою рукою підписувати сертифікаційні документи «Північного потоку – 2». Це не підходить», – наголосив Моравецький.

Також Моравецький зазначив, що Польща відкрита для економічного співробітництва та допомоги Україні.

«Ми про таку допомогу Україні турбуємося в ЄС, країнах НАТО. Але Польща також сама готова надавати Україні у міру можливостей допомогу у питаннях газової сфери, обороноздатності, стабілізації економіки, а також у гуманітарних питаннях, що вже робимо», – заявив Моравецький.

За його словами, Польща готова передати Україні кілька тисяч артилерійських нарядів, набоїв, протиповітряних снарядів типу «Грім», а також легких мінометів та дронів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України