ЄС|NATO

Полковник ЗС Австрії Рейзнер: Росія роками готувалася до війни, а Європа витратила 20 років на роззброєння своїх збройних сил

Полковник ЗС Австрії Рейзнер: «Недооцінена Росія»

За допомогою енергосистеми Росія атакує «центральну нервову систему України», каже полковник Райзнер у прямому ефірі ZDFheute. Це загрожує знищити успіхи українців, каже він. Чому Україна не може відбити російські ракети?

Після дев’яти місяців війни Захід повинен усвідомити, «що росіяни все ще мають можливості, які ми досі недооцінювали», каже полковник австрійських збройних сил Маркус Рейснер у прямому ефірі ZDFheute. Як приклад він навів недавнє використання крилатих ракет, балістичних ракет та іранських безпілотників.

«Ми місяцями говорили собі, що російські ВПС майже не літають на завдання» або що російські ракети мають дуже низьку ймовірність попадання. “Але тепер реальність наздогнала нас, – вважає полковник Рейзнер, – а саме в той момент, коли Росія вирішила атакувати центральну нервову систему України – її електропостачання”.

Завдання України, за його словами, полягає в тому, щоб захистити важливі райони засобами протиповітряної оборони. Проте полковник Рейзнер бачить кілька проблемних моментів. Наприклад, на початку війни російські ВПС вже знищили третину протиповітряної оборони України. Потім Україна використала протиповітряну оборону для забезпечення своїх наступальних операцій. Коли в жовтні росіяни почали атакувати критично важливу інфраструктуру, Україна майже не залишила систем для самозахисту. На той час Захід поставив перші системи, але «величезні розміри країни та безліч об’єктів, які потрібно було б захищати, унеможливлювали щось зробити».

Москва може будь-якої миті розпочати нові атаки, а в України все більше закінчуються боєприпаси, каже військовий експерт Рейснер. За його словами, Росія готувалася до війни протягом багатьох років. Але Європа може допомогти лише обмеженою мірою, каже австрійський військовий експерт. У той час як Росія витратила місяці, можливо, роки на підготовку до цієї війни, Європа витратила 20 років на роззброєння своїх збройних сил, спустошення всіх своїх складів, «і тепер вони намагаються постачати фронт тим малим, що у них є».

Війна могла вестися лише за масової підтримки, але це не так, каже полковник Рейснер. Склади поступово спорожніли. «Україна спромоглася провести свої наступальні операції влітку лише тому, що вже отримала важке озброєння від Заходу». Але поставок тепер явно недостатньо і якщо не буде забезпечено масовану протиповітряну оборону, то за кілька тижнів в Україні настане повний блекаут, бо не залишиться жодної критично важливої ​​інфраструктури, здатної функціонувати.

Щоб змінити ситуацію, потрібне масштабне нарощування потенціалу озброєнь, сказав Рейзнер. «Ми відстаємо, тоді як Росія, яку ми місяць за місяцем оголошували «мертвою», тепер повертається до ініціативи. Це парадоксальна ситуація», – каже Рейзнер,

Про проблеми росіян із постачанням, про які неодноразово повідомляла британська розвідка, Рейзнер каже: «Про те, що Росія має проблеми, ми чули від початку війни, але в даному випадку йдеться просто про війну в інформаційному просторі».

«Річ у тому, що Росії досі вдавалося підтримувати імпульс на стратегічному рівні, і цей імпульс означає: хоч би як росіяни вирішили, хвиля атак на Україну буде».

За матеріалами: https://www.zdf.de/
Фото: screenshoot

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України