Полковник США, емігрант з України на слуханнях в Конгресі: зупинка Трампом військової допомоги Україні – загроза національній безпеці США

Уже майже п’ять годин продовжує свідчити на закритих слуханнях щодо імпічменту підполковник Олександр Віндман, який працює в Раді Національної Безпеки, який відповідає, зокрема, за військові аспекти політики щодо України, Присутні при телефонній розмові Трампа із Зеленським 25 липня.

Каролін Малоні, в.о. голови наглядового комітету Палати (одного з трьох комітетів, в яких проходять спільні слухання) під час короткої перерви сказала, що те, про що розповів  Віндман, є “надзвичайно, надзвичайно, надзвичайно тривожним”.

Віндман сказав у своєму вступному заяві, котра оупблікована, що він вважає загрозою національній безпеці США зупинку Трампом військової допомоги Україні з вимогою розслідування дейтельности Байденом для її відновлення.

Віндман заявив, що інформував про це юридичного радника Ради Національної Безпеки.

За словами голови комітету з розвідки Адама Шиффа, республіканські члени комітетів задавали Віндману питання виключно, щоб спробувати встановити особу того, хто викриває, інформатора, з листа якого почався Юкрейнгейт. За словами Шиффа сталася дуже різка перепалка в зв’язку з цим між руспубліканскім конгресменом Медоузом і демократом Суоуеллом.

Віндман заявив ще в своєму вступному слові, що він не є цим викривачем.

Ще з вчорашнього вечора, як тільки стало відомо, що Віндман буде свідчити сьогодні на слуханнях, на нього обрушилася атака республіканських і правих пропагандистів, колишніх республіканських членів Конгресу, перш за все на каналі Fox, але і на інших каналах, наприклад і в ранковому ефірі CNN у вівторок, що звинувачували його у відсутності патріотизму, в лояльності Україні, а не США, в бажанні допомогти Україні тому, що це його батьківщина. Атакував Віндмана в Твіттері Трамп.

Олександр Віндман народився в 1975 році в Україні. Його сім’я іммігрувала в США в 1979 році. Він є кадровим офіцром американської армії, підполковник, воював в Іраку, був поранений, нагороджений медаллю Пурпурне Серце, служив в Південній Кореї і Німеччини. З 2008 року є військовим аналітиком по Європі і Євразії, працював в цій якості в Пентагоні, був військовим аташе в посольствах США в Києві і Москві, з 2018 року працює в Раді Національної Безпеки.

Сьогодні три республіканських сенатора, Ромні, Зан і лідер республіканців в Сенаті Макконнел засудили нападки на Віндмана і звинуватили його в непатріотичності.

Ігор Айзенберг

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh