ЄС|NATO

Полковник США, емігрант з України на слуханнях в Конгресі: зупинка Трампом військової допомоги Україні – загроза національній безпеці США

Уже майже п’ять годин продовжує свідчити на закритих слуханнях щодо імпічменту підполковник Олександр Віндман, який працює в Раді Національної Безпеки, який відповідає, зокрема, за військові аспекти політики щодо України, Присутні при телефонній розмові Трампа із Зеленським 25 липня.

Каролін Малоні, в.о. голови наглядового комітету Палати (одного з трьох комітетів, в яких проходять спільні слухання) під час короткої перерви сказала, що те, про що розповів  Віндман, є “надзвичайно, надзвичайно, надзвичайно тривожним”.

Віндман сказав у своєму вступному заяві, котра оупблікована, що він вважає загрозою національній безпеці США зупинку Трампом військової допомоги Україні з вимогою розслідування дейтельности Байденом для її відновлення.

Віндман заявив, що інформував про це юридичного радника Ради Національної Безпеки.

За словами голови комітету з розвідки Адама Шиффа, республіканські члени комітетів задавали Віндману питання виключно, щоб спробувати встановити особу того, хто викриває, інформатора, з листа якого почався Юкрейнгейт. За словами Шиффа сталася дуже різка перепалка в зв’язку з цим між руспубліканскім конгресменом Медоузом і демократом Суоуеллом.

Віндман заявив ще в своєму вступному слові, що він не є цим викривачем.

Ще з вчорашнього вечора, як тільки стало відомо, що Віндман буде свідчити сьогодні на слуханнях, на нього обрушилася атака республіканських і правих пропагандистів, колишніх республіканських членів Конгресу, перш за все на каналі Fox, але і на інших каналах, наприклад і в ранковому ефірі CNN у вівторок, що звинувачували його у відсутності патріотизму, в лояльності Україні, а не США, в бажанні допомогти Україні тому, що це його батьківщина. Атакував Віндмана в Твіттері Трамп.

Олександр Віндман народився в 1975 році в Україні. Його сім’я іммігрувала в США в 1979 році. Він є кадровим офіцром американської армії, підполковник, воював в Іраку, був поранений, нагороджений медаллю Пурпурне Серце, служив в Південній Кореї і Німеччини. З 2008 року є військовим аналітиком по Європі і Євразії, працював в цій якості в Пентагоні, був військовим аташе в посольствах США в Києві і Москві, з 2018 року працює в Раді Національної Безпеки.

Сьогодні три республіканських сенатора, Ромні, Зан і лідер республіканців в Сенаті Макконнел засудили нападки на Віндмана і звинуватили його в непатріотичності.

Ігор Айзенберг

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України