Авторські статті

Політолог: відкритість влади може призвести або до месіанства, або до чергового розчарування

Політолог Олеся Яхно-Белковская у своєму блозі пише про те, що їй кілька разів доводилося чути від представників умовної «команди Зеленського», що Порошенко робив багато правильного, але це неправильно розумілася суспільством. Тут Коломойський міг би багато розповісти, згадавши про «вбитого брата» та інших замовні сюжети на «1+1». Але зараз це вже стара історія, куди важливіше сьогодні – сприйняття комунікації вже новою владою. Так як видно спочатку помилковий підхід.

Політолог наголошує, ми бачимо два вияви: не сприйняття класичних ЗМІ та ролики, суть яких показати типу людяність і відкритість чиновників. Але проблема, якщо ми говоримо про комунікацію політиків з суспільством, не в цьому. І проблему – відстороненості влади і громадян – це не вирішує. Вона буде заходити просто на новий рівень.

Олеся Яхно підкреслює, суть проблеми полягає в тому, що, по-перше, замість того, щоб займатися роз’ясненням процесів, що апріорі б зняло завищені очікування громадян, нова влада – навпаки, формує ці очікування. А, по-друге, формується помилкове поняття про відкритість влади. Відкритість – це не, коли ви показали свій кабінет. Відкритість, коли реальне і віртуальне, тобто телевізійне, відрізняється в деталях, але не по суті. Така відкритість, зрештою, може призвести або до месіанства, або до чергового розчарування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України