Авторські статті

Історик: найбільша таємниця Києва – він має всі права на престол Вселенського патріарха

Найбільша таємниця України: чому за Київ у перебігу тисячоліття йде постійна боротьба? А ще: чому на верхівці палиці Вселенського патріарха – Тризуб.

Ні для кого не секрет, що Папа Римський – самозванець. Він сам себе Папою призначив головним у християнському світі. Він обґрунтовує свою владу спадкоємністю апостола Петра, який прийняв мученицьку смерть в Римі, хоча у Новому Завіті сказано лише про перебування Петра в Антіохії. Як передає Голос українською, про це у своєму блозі пише історик, журналіст і блогер Павло Правий.

Він зазначає, Вселенський патріарх самопроголошений. Його Вселенським в V столітті зробив імператор. У 476 році закінчилася історія Західної Римської імперії – залишилася тільки Східна зі столицею в Константинополі. І ось саме в ці роки вперше патріарха Константинопольського стали іменувати Вселенським – тут чиста політика – головний в Церкві повинен перебувати в столиці. Саме час згадати про Київ. Церкву у Києві створив апостол Андрій. Не лише створив, а й очолив – Андрій перебував там, де пізніше з’явиться Київ, протягом 9-10 років тут він залишив учнів і свій наперстний хрест – священну інсігнію, яку дарують незалежній Церкві. І тільки повернувшись з Києва до Константинополя, апостол Андрій присвятив першого константинопольського єпископа. Все це було відомо князем київським Рюриковичам. Саме тому вони будували в Києві навіть не Новий Рим, а Новий Єрусалим. Ідеєю Нового Єрусалиму було пронизане політику Русі X-XII століття. Київські князі прагнули піднести Київ як головний центр християнського світу, всупереч Риму та Константинополю.

За словами блогера, щоб приховати претензії Києва на спадщину від Єрусалиму, греки придумали міф про дику язичницьку Русь, яка хрестилася сама від Константинополя лише у 988 році, практично останньою в Європі. Найбільша таємниця Києва: він має усі права на престол Вселенського патріарха, бо церква від Андрея – першого учня Христа. Для роздумів саме час звернути увагу на палицю Вселенського патріарха – Тризуб.

Pavlo Nuss

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України