Політолог: вертикаль в Росії йде в рознос, різні кремлівські угруповання намагаються перетягнути вплив на себе

У ситуації з отруєнням Сергія Скрипаля впадає в очі одна важлива деталь – вже через кілька днів після отруєння, коли стало зрозуміло, що отримати доступ до розслідування за звичайними дипломатичними каналами не вийде, МЗС Росії почав обережно промацувати можливу третю країну, яка б виступала від імені Росії в цьому конфлікті. Враховуючи практично одностайну підтримку країнами Заходу Британії, фактично, єдиним кандидатом на таке посередництво залишилася Японія. Титанічними зусиллями вдалося оперативно організувати зустріч глави МЗС Росії Сергія Лаврова і глави МЗС Японії Таро Коно. Про це у своєму блозі пише український політолог Андрій Плахонин.

За його словами, судячи з того, що відразу після цієї зустрічі, що відбулася в Токіо 21 березня, Таро Коно зробив заяву, що, мовляв, ми, звичайно, вважаємо неприйнятним застосування хімічної зброї на території Великобританії, але, перш, ніж погоджуватися або не погоджуватися з такими звинуваченнями, наші фахівці хотіли б роз’ясненнями яснити для себе деякі факти, якщо на ті буде добра воля британської сторони, згода Японії на таке посередництво було отримано. В обставинах, що склалися, це велика удача для Росії. Важко навіть уявити, що взамін пообіцяли Японії. Удача, якщо б не одне з обох заголовних букв «альо». Через кілька днів браві орлі Шойгу перебазировали кілька новітніх СУ-35 на аеродром на Південних Курилах. Для Японії – це, як якщо б Путін розмістив Іскандери на Кубі, для США. Як результат, офіційний протест, і все, про що в Токіо домовився Лавров, вилітає в трубу. Звідси приходити прояснення щодо можливої відставки Лаврова.

«Звідси питання, чи вертикаль в Росії йде в рознос, і різні кремлівські угруповання – умовно яструби, і старі коні, ведуть свої власні ігри в зовнішню політику Росії – тобто ведуть гру на президентському полі», – написав політолог. На його думку, є версія, що якась частина російських еліт веде складну гру з метою повної міжнародної ізоляції Путіна, скориставшись для цього отруєнням Скрипаля. Або, ще далі, не було саме отруєння Скрипаля наслідком цієї підкилимної поки що ігри в найближчому оточенні Путіна? Все це чиста конспірологія. Щоб зрозуміти логіку дій кремлівських еліт, потрібно було як мінімум 18 років «сходити з розуму» разом з ними.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh