Політика

Політолог: вертикаль в Росії йде в рознос, різні кремлівські угруповання намагаються перетягнути вплив на себе

У ситуації з отруєнням Сергія Скрипаля впадає в очі одна важлива деталь – вже через кілька днів після отруєння, коли стало зрозуміло, що отримати доступ до розслідування за звичайними дипломатичними каналами не вийде, МЗС Росії почав обережно промацувати можливу третю країну, яка б виступала від імені Росії в цьому конфлікті. Враховуючи практично одностайну підтримку країнами Заходу Британії, фактично, єдиним кандидатом на таке посередництво залишилася Японія. Титанічними зусиллями вдалося оперативно організувати зустріч глави МЗС Росії Сергія Лаврова і глави МЗС Японії Таро Коно. Про це у своєму блозі пише український політолог Андрій Плахонин.

За його словами, судячи з того, що відразу після цієї зустрічі, що відбулася в Токіо 21 березня, Таро Коно зробив заяву, що, мовляв, ми, звичайно, вважаємо неприйнятним застосування хімічної зброї на території Великобританії, але, перш, ніж погоджуватися або не погоджуватися з такими звинуваченнями, наші фахівці хотіли б роз’ясненнями яснити для себе деякі факти, якщо на ті буде добра воля британської сторони, згода Японії на таке посередництво було отримано. В обставинах, що склалися, це велика удача для Росії. Важко навіть уявити, що взамін пообіцяли Японії. Удача, якщо б не одне з обох заголовних букв «альо». Через кілька днів браві орлі Шойгу перебазировали кілька новітніх СУ-35 на аеродром на Південних Курилах. Для Японії – це, як якщо б Путін розмістив Іскандери на Кубі, для США. Як результат, офіційний протест, і все, про що в Токіо домовився Лавров, вилітає в трубу. Звідси приходити прояснення щодо можливої відставки Лаврова.

«Звідси питання, чи вертикаль в Росії йде в рознос, і різні кремлівські угруповання – умовно яструби, і старі коні, ведуть свої власні ігри в зовнішню політику Росії – тобто ведуть гру на президентському полі», – написав політолог. На його думку, є версія, що якась частина російських еліт веде складну гру з метою повної міжнародної ізоляції Путіна, скориставшись для цього отруєнням Скрипаля. Або, ще далі, не було саме отруєння Скрипаля наслідком цієї підкилимної поки що ігри в найближчому оточенні Путіна? Все це чиста конспірологія. Щоб зрозуміти логіку дій кремлівських еліт, потрібно було як мінімум 18 років «сходити з розуму» разом з ними.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України