Політолог: у 2021 році Україна позичить на внутрішньому і зовнішньому ринках рекордні 702 мільярдів

Боргова політика України залишається незмінною. Нас все більше ставлять в залежність від боргових зобов’язань.

З наступного фінансового року влада планує позичати ще більше, ще активніше. У 2021 році Україна позичить на внутрішньому і зовнішньому ринках більш 702 млрд, з яких понад 439 млрд направить на погашення боргів. Один з інструментів залучення коштів – ОВДП, але це часто короткострокові способи. Тому сума запозичень буде значно більше прогнозованою. Яка саме? Все залежить від того, як ОВДП купувати, як будуть сформовані відсотки цінних паперів і якими будуть терміни їх погашення і так далі. Як інформує наш сайт, про це в ефірі каналу «112 Україна» заявив політолог Валерій Клочок.

Він зазначив, прогнозні платежі по державному боргу в 2020-2045 роках за діючими договорами станом на 01.09.2020 за підсумками фінансового року складуть 517,94 млрд з яких потрібно буде оплатити ОВДП в рахунок погашення і обслуговування 322,11 млрд. На початок фінансового року ці суми були відповідно 400,7 млрд і 231,22. За 9 місяців поточного року ми збільшили боргове навантаження тільки на ринку ОВДП на 90,89 млрд.

Валерій Клочок підкреслив, іншими словами – ми займали більше і під великі відсотки і на короткий термін, ніж нам потрібно віддавати борги по ОВДП протягом фінансового року. Борг на борг завжди породжує більший борг.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh