Авторські статті

Політолог: у 2021 році Україна позичить на внутрішньому і зовнішньому ринках рекордні 702 мільярдів

Боргова політика України залишається незмінною. Нас все більше ставлять в залежність від боргових зобов’язань.

З наступного фінансового року влада планує позичати ще більше, ще активніше. У 2021 році Україна позичить на внутрішньому і зовнішньому ринках більш 702 млрд, з яких понад 439 млрд направить на погашення боргів. Один з інструментів залучення коштів – ОВДП, але це часто короткострокові способи. Тому сума запозичень буде значно більше прогнозованою. Яка саме? Все залежить від того, як ОВДП купувати, як будуть сформовані відсотки цінних паперів і якими будуть терміни їх погашення і так далі. Як інформує наш сайт, про це в ефірі каналу «112 Україна» заявив політолог Валерій Клочок.

Він зазначив, прогнозні платежі по державному боргу в 2020-2045 роках за діючими договорами станом на 01.09.2020 за підсумками фінансового року складуть 517,94 млрд з яких потрібно буде оплатити ОВДП в рахунок погашення і обслуговування 322,11 млрд. На початок фінансового року ці суми були відповідно 400,7 млрд і 231,22. За 9 місяців поточного року ми збільшили боргове навантаження тільки на ринку ОВДП на 90,89 млрд.

Валерій Клочок підкреслив, іншими словами – ми займали більше і під великі відсотки і на короткий термін, ніж нам потрібно віддавати борги по ОВДП протягом фінансового року. Борг на борг завжди породжує більший борг.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.