Політолог розповіла, чому Україні загрожує авторитаризм

Український популізм – це не просто «15 хвилин слави для кожного». Це ще й ризик того, що найпалкіші популісти, у разі приходу до влади, потім як раз можуть перетворитися в авторитарних лідерів, використовуючи демократичні інститути і популістичну риторику. Про це у своєму блозі пише політолог Олеся Яхно-Белковская.

Вона зазначає, ініціативи щодо переходу до прямої демократії, приміром, «народне вето», референдуми з будь-якого приводу, в умовах слабких інститутів держави і суспільства – як раз і можуть стати інструментом, проміжним варіантом від демократії до авторитаризму. Людям може бути запропоновано право самим приймати рішення з приводу і без приводу, але насправді це може виявитися лише ширмою.

Зазначимо, першим, хто у команді нового президента Володимира Зеленського заявив про можливість проведення референдумів щодо спірних питань був глава Офісу президента Андрій Богдан. Про те, щоб користуватися правом референдумів також говорив і сам Володимир Зеленський, коли вів передвиборну кампанію.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh