Новини з Австрії

Дві третини австрійців вважають повернення вовків позитивним явищем

79 відсотків з більш ніж 1000 респондентів переконані, що мирне співіснування з вовками в Австрії можливо

Переважна більшість австрійців вітає повернення вовків в рідні ліси. 69 відсотків респондентів на репрезентативного опитуванні, проведеному WWF в Інституті дослідження ринку, дуже або скоріше позитивно ставляться до хижака. Ще більшу більшість — 79 відсотків 1035 респондентів — считают, що мирне співіснування можливо в принципі.

Навпаки, 14 відсотків австрійців, опитаних явились в місті у і червні, ставляться до повернення цієї тварини досить негативно, вісім відсотків — дуже негативним. Порівняно з опитуванням, проведенням два роки тому, відхилення трохи збільшилася. Для експерта WWF Крістіана Піхлера зрозуміло, що шлях співіснування для австрійців кращий.

Зрозуміло, що австрійці заявляють про свій захист — дев’ять з десяти респондентів потребують реальної допомоги власникам худоби, які хочуть прийняти захисні заходи проти вовка для своїх тварин. Наприклад, у вигляді фінансування від ЄС.

Близько чотирьох з п’яти респондентів заявляють про корисність вовків. За словами біолога Курта Котршала, вовки є цінним активом для екосистем, і як санітар лісу вони  забезпечують життєдіяльність дикої природи і збалансованість поголів’я дрібних тварин, допомагаючи тримати лис або золотих шакалів в тонусі».

Подальші результати онлайн-опитування та очного опитування показують, що 85 відсотків австрійців поважають вовків. Сім з десяти респондентів зачаровані цим хижаком і тільки кожен десятий респондент відчуває занепокоєння з приводу вовка.

За матеріалами: diepresse.com
Фото: pixabay.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України