Авторські статті

Політолог: нас чекає тільки дві альтернативи в наступні роки. Що ми оберемо?

Як передає Голос українською, політолог Микола Белесков у своєму блозі пише про те, що багато наших співвітчизників не розуміють, що альтернативи, які стоять у зовнішній політиці України в наступні роки рівно дві.

Політолог зазначає, перша – це збереження нинішнього стану справ. Ми хоч де-юре і не позаблокові, але де-факто і далі залишаємося такими. Ми стукаємо в НАТО – нам не кажуть «так», але і категоричного «ні». Ми сяк-так щось робимо усередині держави, по тому ж сектору безпеки і оборони. Цим додаємо аргументів для своєї євроатлантичної інтеграції – навіть в очах скептиків континентальної Європи.

За словами Белескова, варіант номер два – це те, що Захід, особливо Західна Європа, все більше приходить до того, що немає ніякого сенсу з РФ битися, особливо, коли в Україні не сильно виходить. А далі є купа різних сценаріїв, як за рахунок наших інтересів Захід і РФ можуть домовитися. Наприклад, НАТО заявляє про припинення політики розширення на схід і офіційно закріплює цей крок. І тут нам важко буде щось зробити. Було б бажання еліт на Заході. Зараз від такого сценарію стримує лише те, що еліти США хотіли б тримати Європу і РФ по різні сторони, а російсько-український конфлікт, який американцям нічого не вартує, практично добре в цьому допомагає.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України