Політолог: нас чекає тільки дві альтернативи в наступні роки. Що ми оберемо?

Як передає Голос українською, політолог Микола Белесков у своєму блозі пише про те, що багато наших співвітчизників не розуміють, що альтернативи, які стоять у зовнішній політиці України в наступні роки рівно дві.

Політолог зазначає, перша – це збереження нинішнього стану справ. Ми хоч де-юре і не позаблокові, але де-факто і далі залишаємося такими. Ми стукаємо в НАТО – нам не кажуть «так», але і категоричного «ні». Ми сяк-так щось робимо усередині держави, по тому ж сектору безпеки і оборони. Цим додаємо аргументів для своєї євроатлантичної інтеграції – навіть в очах скептиків континентальної Європи.

За словами Белескова, варіант номер два – це те, що Захід, особливо Західна Європа, все більше приходить до того, що немає ніякого сенсу з РФ битися, особливо, коли в Україні не сильно виходить. А далі є купа різних сценаріїв, як за рахунок наших інтересів Захід і РФ можуть домовитися. Наприклад, НАТО заявляє про припинення політики розширення на схід і офіційно закріплює цей крок. І тут нам важко буде щось зробити. Було б бажання еліт на Заході. Зараз від такого сценарію стримує лише те, що еліти США хотіли б тримати Європу і РФ по різні сторони, а російсько-український конфлікт, який американцям нічого не вартує, практично добре в цьому допомагає.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh