Політика

Політолог: до сорому Тимошенко, двічі перебуваючи на чолі Кабміну вона так і не спромоглася відкрити Конституцію

З численних бігбордів і телевізійної реклами Юлія Тимошенко продовжує наполягати на «новій конституції, яку ми приймемо на всенародному референдумі». При цьому практично ніхто не вслухається в те, що несе кандидат у президенти. Ясна річ, що брехня – це релігія Юлії Володимирівни, але хоч якусь совість треба мати трошки. Про це у своєму блозі пише український політичний оглядач Тарас Чорновіл.

Він зазначає, що, говорячи про оцінки нашої Конституції від Тимошенко важливо зрозуміти, що у нас Конституція погана і антинародна, в ній всі права віддано владі, а народу тільки обов’язки і повне безправ’я. Це говорити людина, яка хоче стати гарантом Конституції, тім самим публічно демонструє, що взагалі ніколи не відкривав і не читав наш Основний Закон. На думку політолога, українська Конституція, мабуть, сама ліберальна і сама соціальна в світі по відношенню до громадян. Це зовсім інша справа, що дуже багато її положення не виконуються або не можуть бути виконані із-за надмірної і популістської роздутість розділу про права і свободи. Але Тимошенко каже не про виконання Конституції. Вона стверджує, що в країні так погано жити, тому що у нас погана Конституція, в якій народ позбавлений прав, а влада ними володіє. І це вона хоче скасувати, до того ж нашими руками.

Тарас Чорновіл пише, що він просто рекомендував би всім відкрити нашу Конституцію і подивитися на два перших розділи: «Основні принципи» і «Права, свободи та обов’язки…». Хоча і в наступних главах прикладів громадянських прав і свобод предостатньо. Просто задуматися, що з наведеного кожен з нас готовий поміняти і що ще туди хоча б теоретично можна було б додати. Важливо підкреслити, що мова йде не про виконання конституційних норм, а про самому тексті Конституції, що Тимошенко хоче поміняти нібито саме в цій частині.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України