Децентралізація, незворотність курсу ЄС, NATO, формат автономії Криму – база нової Конституції

Традиційно перед виборами актуалізується тема змін до Конституції. Враховуючи безліч різних ініціатив треба виходити, все-таки, процесів у цілому, їх важливості та пріоритетності для держави. Про це у своєму блозі пише український політолог Олеся Яхно-Белковская.

На її думку, з усієї палітри змін до Конституції потрібно виділити децентралізацію, а також заходи, що попереджують можливий реваншизм щодо європейського та євроатлантичного курсу. Ні для кого не секрет, що в парламенті і поза парламентом є політичні сили, що декларують такі наміри. Політолог відзначає, що окремо потрібно також прописати формат автономії Криму.

Що ж стосується можливих змін у сфері повноважень, Олеся Яхно-Белковская вважає, що починати треба з базових позицій – побудови, удосконалення існуючих інститутів держави і суспільства. Не менше значення, якщо ми говоримо про ефективність, мають політична культура і зрілість політичних еліт. Щоб серйозно говорити про перспективи парламентської форми правління, спочатку треба створити справжні партії. І цим ніщо так не буде сприяти, як обмеження депутатської недоторканості – з точки зору, підвищення якості політеліт.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh