Авторські статті

Децентралізація, незворотність курсу ЄС, NATO, формат автономії Криму – база нової Конституції

Традиційно перед виборами актуалізується тема змін до Конституції. Враховуючи безліч різних ініціатив треба виходити, все-таки, процесів у цілому, їх важливості та пріоритетності для держави. Про це у своєму блозі пише український політолог Олеся Яхно-Белковская.

На її думку, з усієї палітри змін до Конституції потрібно виділити децентралізацію, а також заходи, що попереджують можливий реваншизм щодо європейського та євроатлантичного курсу. Ні для кого не секрет, що в парламенті і поза парламентом є політичні сили, що декларують такі наміри. Політолог відзначає, що окремо потрібно також прописати формат автономії Криму.

Що ж стосується можливих змін у сфері повноважень, Олеся Яхно-Белковская вважає, що починати треба з базових позицій – побудови, удосконалення існуючих інститутів держави і суспільства. Не менше значення, якщо ми говоримо про ефективність, мають політична культура і зрілість політичних еліт. Щоб серйозно говорити про перспективи парламентської форми правління, спочатку треба створити справжні партії. І цим ніщо так не буде сприяти, як обмеження депутатської недоторканості – з точки зору, підвищення якості політеліт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України