Пластичність металевого скла підвищується за рахунок рідкого азоту

Фахівці з Національного дослідного технологічного університету «Місіс» провели досвід з використання рідкого азоту для охолодження скла. В залежності від складу скла смороду можуть «омолодитися» або запустити зворотній процес.

В спеціалізованому науковому журналі “NPG Asia Materials” з’явилася стаття, яка розповідає про експеримент групи вчених з Національного дослідного технологічного університету «Місіс». Вони вирішили використовувати метод кріотермвчну обробки відносно металевих стекол для визначення їх властивостей.

Нагадаємо, що металеві скла використовуються в різних галузях – медицині, спорті та інших. Даний матеріал має високу міцність і стійкість до зносу і корозії. Основним недоліком такого матеріалу є низька пластичність, підвищити яку можна використовуючи процес «омолодження».

Для підвищення пластичності фахівці використовували рідкий азот, яким циклічно обробляли металеві скла. Куратор групи вчених професор Дмитро Лузгін заявив: “Ми виявили, що застосування кріотермічених циклів може стимулювати “омолодження” одних стекол і релаксацію (зворотний процес омолодження) інших, в залежності від складу”. Дослідження даного матеріалу і шляхів його зміцнення продовжуватись, що дасть можливість зробити більш пластичними не тільки об’єднання роз’ємні металеві скла, але і композити типу “металеве скло-кристал”.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh