Новини з Австрії

Поліція затримала підозрюваного у нападах на синагогу в Граці

Після нападів на єврейську громаду в Граці поліція створила власну слідчу групу для пошуку злочинця «AHAVA» і в неділю ввечері затримала підозрюваного у нападах

ЗМІ повідомили, що він був заарештований велосипедним патрулем в центрі Граца, про це повідомив представник поліції.

Затриманий, як стверджується, є громадянином Сирії, який приїхав до Австрії шість років тому. Міністр внутрішніх справ Карл Нехаммер оголосив про арешт в Твіттері і подякував «двом колегам, які змогли заарештувати підозрюваного завдяки своєму рішучому втручанню».

Поки не доведено, чи дійсно затриманий чоловік напав на президента Ізраїльського культурного співтовариства (IKG) Граца Елі Розена в суботу ввечері. Однак, за попередньою інформацією МВС, чоловік уже зізнався.

Деталі про походження і мотивація підозрюваного, ймовірно, будуть розкриті пізніше. Як пояснив в неділю вдень директор поліції землі Геральд Ортнер, злочинець, швидше за все, вперше напав на синагогу в середу ввечері. Протягом тижня ним були здійснені і інші злочини: наприклад, були розбиті вікна клубного залу Rosalila Panthers, суспільства геїв і лесбіянок.

На даний момент злочинцеві приписують в цілому сім злочинів: матеріальний збиток в результаті закидання камінням і нанесення написів на стіни і т.д .; крім того він, як стверджується, здійснив напад на заклад в районі червоних ліхтарів. Написи носили явну пропалестинську спрямованість. Руперт Мейкснера, глава Державного управління у справах захисту Конституції і боротьбі з тероризмом (LVT) сказав, що «затриманий не тільки антисеміт, а й гомофоб».

Напади викликали обурення не тільки в Граці

Представники політики та громадянського суспільства, включаючи федерального президента Олександра Ван дер Белл, висловили свою солідарність. У суботу ввечері близько 30 осіб взяли участь в недосипанні в синагозі.

У неділю ввечері близько 200 жінок і чоловіків, в тому числі численні регіональні та місцеві політики, зібралися на мітинг солідарності. Люди пройшли маршем від головного вокзалу Граца до синагоги і скандували:

«Пліч-о-пліч проти расизму». На плакатах написано «Ніколи Більше» і «Never forget, never again».

За матеріалами: https: //orf.at/
Фото: Sepp Pail

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України