Новини з Австрії

Австрійський канцлер Нехаммер закликав припинити переговори з Туреччиною щодо вступу до ЄС

«Важливо, щоб ми ставилися одне до одного чесно» – так австрійський канцлер Карл Нехаммер пояснює, чому він зараз закликає припинити переговори щодо вступу Туреччини до ЄС.

У деяких околицях Відня австрійський канцлер не знайшов друзів завдяки своїм недавнім заявам. Він закликав керівництво ЄС просто чітко заявити, що Туреччина не має шансів приєднатися до економічного альянсу. Карл Нехаммер сказав дослівно: “Ми за подальше зближення Анкари та Брюсселя, але повноправне членство Туреччини в ЄС для нас немислимо”.

«Важливо, щоб ми ставилися одне до одного чесно, і це також включає формальне припинення переговорів про вступ, які були заморожені протягом багатьох років, та розробку нової концепції добросусідської співпраці».

Однак Карл Нехаммер наголосив: «Туреччина залишається дуже важливим партнером для ЄС. Туреччина та Австрія наразі успішно співпрацюють на двосторонньому рівні для покращення відносин між двома країнами. У найближчому майбутньому я також зустрінуся з президентом Туреччини Ердоганом».

Канцлер також прокоментував чутки про дострокові вибори до Національної ради навесні наступного року: «Важливо, щоб ми завершили цей законодавчий період до осені 2024 року. Тоді виборець вирішуватиме».

Він безперечно виключає коаліцію з FPÖ та її лідером Гербертом Кіклем: «Ця людина становить загрозу безпеці Австрії, вона зазнала невдачі на посаді міністра внутрішніх справ у боротьбі з пандемією корони, і тепер вона зазнає в позиції щодо нападу росії на Україну».

Після наступних парламентських виборів завданням консервативної партії ÖVP стане вивчення можливостей для коаліції більшості. Нехаммер також заявив, що знає нового лідера партії соціал-демократів (SPÖ) Андреаса Баблера щодо його роботи бургомістром Трайскірхена (Нижня Австрія): «В даний час він філософствує про марксизм. Зрештою, за правильної більшості йому може бути важливо взяти на себе відповідальність і піти на компроміс».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України