Новини з Австрії

Голова австрійської служби зайнятості сподівається, що кількість українців задіяних на ринку праці зростатиме

В Австрії вже 18 тисяч біженців з України знайшли роботу

Щоб краще інтегрувати біженців у внутрішній ринок праці, голова австрійської служби зайнятості AMS Йоханнес Копф хотів би одержати спеціальний бюджет у розмірі від 50 до 100 мільйонів євро. “Я включив це в поточні переговори щодо бюджету на 2024 рік між Мінфіном і Мінпрацею”, – заявив Копф.

«Я не погодився б з тим фактом, що ми нічого не робимо», — сказав Копф на звинувачення в тому, що AMS робить занадто мало для підтримки біженців. «Однак ми маємо зробити більше». Однак для задоволення зростання попиту не вистачало фінансових ресурсів. В даний час щомісяця в АМС реєструється близько 1200 біженців.

З 37 000 конвенційних біженців та осіб, які мають право на додатковий захист (за винятком України, для якої застосовується спеціальне регулювання), 14 000 осіб проходять навчання, в основному на курсах німецької мови.

Однак цього замало, особливо для молоді. «Вас не слід просто надсилати з одного курсу німецької мови на іншу. Потрібно бути продуктивним весь час». Як пояснив глава AMS, «необхідне поєднання курсу німецької мови, професійної орієнтації та навчання».

Наразі працевлаштовано близько 18 тисяч біженців з України, але Йоханнес Копф хоче більшого. “Передусім, ми не задоволені тим, що існує ця велика група людей, які ще не з’явилися на ринку праці і не шукають роботи в AMS, тому що вони все ще дуже орієнтовані на своє повернення”, – сказав Копф. “Це зрозуміло, але не обов’язково має сенс, враховуючи розвиток війни”

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України