Новини з Австрії

За вбивство чеченського відеоблогера в Австрії – критика режиму Рамзана Кадирова підсудний отримав довічне ув’язнення

Судовий процес у справі про вбивство чеченського відеоблогера в Герасдорф (район Корнойбург) завершився довічним ув'язненням

Підсудного визнали винним у розстрілі свого 43-річного співвітчизника – критика президента Чеченської республіки Рамзана Кадирова. Вбивство сталося 4 липня 2020 року. Після короткого обговорення журі винесло одностайне рішення.

Мартін Б. опублікував на YouTube безліч відеороликів під ім’ям «Анзор з Відня», в яких він ображав президента Чеченської республіки Рамзана Кадирова. Прокурор повідомив, що в результаті цієї діяльності 43-річному чоловікові неодноразово погрожували розправою. Протягом багатьох років Мартін Б. був інформатором Управління по боротьбі з тероризмом Австрії. Процес проходив з дотриманням строгих заходів безпеки, без фото- та відеозаписи в будівлі. Крім «Кобри» на чергуванні були і співробітники Управління із захисту Конституції і боротьбі з тероризмом.

Обвинувачений відкинув звинувачення і заявив: «Справжній злочинець зник». Повідомляється, що 48-річний чоловік убив Мамічана У., також відомого як Мартін Б., запросивши його на зустріч для обміну автомобіля на пістолет Глок і застреливши його шістьма пострілами. В ході судового розгляду не було з’ясовано, закінчилася конфліктом торгова угода або це вбивство було політично мотивованим. Пом’якшуючих обставин суд не знайшов. «Я рада, що його засудили до довічного ув’язнення, і мені стало легше на душі», – заявила вдова Мартіна Б., коментуючи вирок.

Захист подав апеляцію про визнання вироку недійсним. Таким чином, рішення суду Корнойбург не є остаточним.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України