Сьогодні відпочинок у Таїланді може дозволити собі багато хто — прийнятні ціни, простий візовий режим і безліч можливостей для розваг уже давно зробили цю країну одним з найбільш популярних напрямків.
1. Вибираємо час поїздки
Збираючись до Таїланду, варто пам’ятати про особливості місцевого клімату: він тут тропічний, а тому поділ на сезони (дощовий, прохолодний і спекотний) дуже чіткий. Дощова і прохолодна погода тримається в країні з травня до середини липня, а ось вже з листопада і до середини лютого панує сухий сезон, який ще називають «оксамитовим» — погода у цей час суха і досить спекотна, що робить ці місяці ідеальними для туристичних поїздок. Зате з лютого по травень — не найкращий час для відпочинку й екскурсій, а все через сильну спеку та високу вологість повітря.
Найбільш комфортний період — зимові місяці. Саме з цієї причини, якщо ви вирішите їхати до Таїланду взимку, варто потурбуватися про квитки заздалегідь, краще за все за кілька місяців до передбачуваної поїздки.
2. Правила місцевого етикету
Мабуть, перше, чим Таїланд цікавий для туристів, так це відмінностями у способі життя і традиціях. Але саме це і може стати «ложкою дьогтю» у ваших тайських канікулах, якщо не знати хоча б основних культурних особливостей екзотичної країни.
Наприклад, у Таїланді не прийнято голосно розмовляти та надто бурхливо жестикулювати в громадських місцях, та і взагалі на вулиці. Місцеві можуть подумати, що ви нестриманий і погано вихований суб’єкт. Викликає несхвалення у добропорядних тайців і зайвий прояв романтичних почуттів на людях.
Це правило стосується спілкування в цілому: тайці — народ дуже спокійний і стриманий. Будь-яка метушливість і агресія їм просто незрозумілі, а тому навіть у конфліктних чи спірних ситуаціях рекомендується дотримуватися рівного тону і ставитися до співрозмовника з повагою.
Не варто також торкатися голови або плеча іншої людини, оскільки це буде розцінено як несприятливий знак (голова у тайців вважається священною частиною тіла).
При відвідуванні храмів, а також при вході до оселі у місцевих жителів прийнято знімати взуття. Ви проявите свою повагу до місцевих традицій, якщо зробите так само. А якщо вирішите зайти в один із храмів (або будь-яке інше святилище, відкрите для широкого загалу), пам’ятайте, що одяг повинен бути відповідним: жодних оголених плечей і ніг як для жінок, так і для чоловіків. Жінкам також варто уникати одягу з глибоким декольте.
У країні сповідують буддизм, звідси ще одна особливість тайців — дуже трепетне, шанобливе ставлення до Будди. Тому будь-які образливі або неповажні дії та жести в бік статуй або будь-яких інших зображень Великого Просвітленого викличуть несхвалення. Те ж саме стосується правлячої королівської династії Таїланду: будь-яке неповажне ставлення до їх зображень (навіть на грошах) точно не сприятиме гарним стосункам з місцевими.
Не прийнято в Таїланді і грубо поводитися з братами нашими меншими — згідно з канонами буддизму, будь-яке життя вважається священним і до тварин ставляться так само шанобливо, як до людей.
3. Правила безпеки
Таїланд, звичайно, не дикі джунглі, але і тут варто пам’ятати про елементарні правила безпеки, які допоможуть зберегти вам нерви і залишити про поїздку тільки найприємніші враження.
Так, вирушаючи на прогулянку (особливо це стосується великих туристичних міст), варто всі цінні речі залишати в сейфі готелю. При собі краще мати тільки копії закордонного паспорта і страховки на випадок перевірки поліцією.
Краще не носити великі коштовності та дорогі прикраси, щоб не провокувати місцевих злодіїв.
Сумки, сумочки, а також кейси для ноутбуків краще тримати при собі.
Якщо ви збираєтеся не заселятися в готель, а знімати житло у господарів, обов’язково заздалегідь переконайтеся в надійності цієї людини, а також укладіть з нею договір оренди та візьміть розписку.
З обережністю ставтеся до нових знайомств, особливо якщо справа відбувається в нічних клубах, кафе або барах. Не рідкісні випадки шахрайства і серйозних «розводів» з боку жителів сусідніх В’єтнаму або Камбоджі, що видають себе за місцевих.
4. Знайомимося з країною
Таїланд — справжня скарбниця для мандрівника, тут стільки цікавого і незвичайного. Крім чудернацької архітектури тайських храмів і святинь, варто також оцінити й інші його красоти.
Наприклад, у парку орхідей Нонг Нуч, що в Паттаї, крім цих тендітних прекрасних квітів можна ще побачити барвистих тропічних метеликів і птахів, захопитися тонкістю роботи садівників у парку бонсай і вишуканими геометричними малюнками на клумбах Французького парку. Це і пагорб Великого Будди з вражаючою статуєю на його вершині, і острів Ко Лан — справжній куточок раю на землі з чистою блакитною водою та білосніжними піщаними пляжами. Перейнятися духом тайської культури ви зможете в чудовому, покритому різьбленням Храмі Істини, а повністю зануритись у атмосферу та побут тайців можна на плавучому ринку Паттаї — навіть якщо ви не збираєтеся нічого купувати, проста прогулянка цим колоритним місцем принесе масу вражень.
У Бангкоку не забудьте про величний Королівський палац і храм Ват Пхо та храм Смарагдового Будди, що ніби дихають спокоєм, з їхніми яскравими, чудернацькими статуями і багатим оздобленням. А якщо не боїтеся висоти, то вас чекає панорама нічної столиці, від якої перехоплює подих: місто, що грає мільйонами вогнів, можна побачити з оглядового майданчика на 84 поверсі готелю Baiyoke Sky.
У Пхукеті варто обов’язково відвідати парк «Пхукет-Фантазія», де вам краще за будь-який путівник та гіда не тільки розкажуть, але і покажуть всю історію Таїланду: у парку є будинки, палаци і храми різних епох тайської історії, а розваги (на кшталт шоу слонів) не залишать нікого байдужим.
5. Тайська кухня:
Ваше враження від Таїланду буде неповним, якщо ви не скуштуєте хоча б дещицю страв місцевої кухні. Тайські кухарі дуже відповідально підходять до процесу не тільки готування, але й вибору інгредієнтів, так що за гастрономічну й естетичну складову можете бути спокійні!
Неодмінно скуштуйте такі традиційні шедеври, як смажений рис з морепродуктами, овочами й яйцем, знаменитий далеко за межами Таїланду Том Ям Кунг (гострий і ситний суп з креветками і кокосовим молоком), салат Сом Там із зеленої папаї та креветок, червоний каррі з креветками і жасминовим рисом або салат Ям Сам Кроп зі смажених морепродуктів з кешью, яблуками, овочами та зеленню. З солодкого — солодкий рис із манго і кокосовим молоком (Khao Niow Mamuang), млинці Роті з бананом і шоколадом або кокосове морозиво.
Приємної подорожі!