Погроми в США: На один вечір Майкл Пенс став президентом

КОЛИ В БУДИНКУ Є ДОРОСЛИЙ

Герой минулої ночі – це однозначно Майк Пенс, чинний віце-президент США. Він був найближчим соратником Дональда Трампа.

Завжди його захищав. Був вірним і сильним членом команди. І більше 30 років в Республіканській партії. Але в ключову для країни годину він встав на захист інституцій США і на захист Конституції.

Перше, що він зробив – відмовився грати в ігри Трампа. За процедурою Пенсу потрібно було в Конгресі відкривати конверти з результатами голосувань вибірників. Чинний президент Трамп зажадав від нього не визнавати ці документи, а оголосити переможцем Трампа. Це незаконно, але саме цього хотів від нього Трамп.

Пенс відкрито виступив проти цього. Він заявив, що Конституція не дає йому такого права – вирішувати, де американці правильно проголосували, а де – неправильно. І відмовився робити це. У відповідь Трамп назвав Пенса боягузом, мовляв, не вистачило віце-президенту мужності “все зробити правильно”.

Після цього Пенс порвав з Трампом. А Трамп тим часом відправив натовп штурмувати Капітолій. Натовп увірвався в будівлю і почав погроми. У цей момент, коли Джо Байден і Камала Харріс ще не вступили в повноваження, вищої влади в країні майже не було – парламент захоплений. Залишився тільки президент, але він лідер вандалів. І віце-президент Пенс.

Саме Пенс взяв владу в свої руки. На один вечір він став президентом США. Він відмовився летіти з Вашингтона, хоча так вимагала інструкція служби безпеки – вивести топ-чиновників в безпечне місце. Він залишився в столиці і почав дзвонити і координувати роботу органів влади. Пентагону. Нацгвардії. Мін’юсту.

Трамп повністю зник і не брав ніякої участі в порятунку ситуації. Всю владу взяв на себе віце-президент, республіканець Майк Пенс. Він розпорядився очистити Капітолій від вандалів. І звернувся до них з погрозою: кожен порушник буде покараний за всією суворістю американських законів.

Вже за три години під захистом ФБР і поліцейського спецназу віце-президент США повернувся в Капітолій в своє крісло на чолі Конгресу. І виступив з промовою:

“Це був темний день в історії… Але ті, хто влаштував сьогодні хаос в Капітолії – ви не виграли. Вандалізм не виграв. Свобода виграла. І ми тут, щоб захистити Конституцію США. Благослови господи всіх , хто сьогодні стоїть на захисті країни. І давайте продовжимо нашу роботу “.

Республіканці і демократи зустріли його промову оваціями. Дехто навіть пропонував йому застосувати 25-ту поправку, усунути Трампа і очолити країну в перехідний період. Втім, він це не коментував – робота Конгресу тривала всю ніч, щоб завершити процедуру затвердження демократа Джо Байдена – опонента республіканців.

Протягом декількох годин формальна процедура верифікації голосів вибірників під проводом Майка Пенса була проведена. А Трамп, про якого вже мало хто згадував, заборонив членам команди віце-президента заходити в Білий дім.

Напевно, це була його остання витівка – на зло дорослим, які взяли ситуацію в будинку в свої руки і швидко навели порядок.

Втім у Республіканської партії, ймовірно, з’явився новий сильний лідер. На цей раз – справжній республіканець.

 

– КОЛИ В БУДИНКУ Є ДОРОСЛИЙ. Герой минулої ночі – це однозначно Майк Пенс, чинний віце-президент США. Він був найближчим…

Опубліковано Petro Shuklinov Четвер, 7 січня 2021 р.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh