Авторські статтіНовини з Австрії

Поховання загиблих в Австрії радянських воїнів нанесли на карти Google

Дослідницький центр «Пам’ять» на своєму сайті оголосив про завершення першої частини проекту зі створення електронної книги пам’яті радянських громадян, загиблих і похованих в Австрії під час Другої світової війни. Тепер на Google-картах розміщені всі відомі на даний момент поховання воїнів, військовополонених та вивезених на примусові роботи радянських громадян, які загинули і були поховані на території сучасної Австрійської республіки.

Як повідомляється на сайті ІЦ «Пам’ять» (memory-austria.о): «Ми вважаємо за необхідне допомогти рідним побачити могилу близької людини, навіть якщо сім’я не може відвідати поховання в Австрії. Тепер це стало можливим завдяки фотографіям, розміщеним на карті радянських військових поховань. Всі вони зроблені співробітниками ІЦ «Пам’ять» та захищені авторським правом. Ми готові безкоштовно надати фотографії братських поховань та індивідуальних могил (при їх наявності на кладовищі) родичам загиблих.»

Тепер родичам загиблих і померлих буде простіше побудувати маршрут для відвідування останнього спочинку своїх рідних. Всього на карті представлено 226 поховань, які розташовані в 206 населених пунктах у всіх федеральних землях Австрії. В більшості своїй це братські могили. Їх виявилося 143.

Як відзначають в ІЦ «Пам’ять», не виключено, що на картах з’єднання бути нові місця поховань — робота в архівах триває. Крім того, в даний час створюється карта «Пам ” ятних місць, пов’язаних з історією Другої світової війни і долі радянських громадян в Австрії. На неї вже нанесені 37 об’єктів. Це пам’ятники, меморіали та меморіальні дошки, додані фотографії і короткий опис об’єктів російською та німецькою мовами.»

Заслуговує на повагу є також те обставина, що, за запевненням ІЦ «Пам’ять», роботи за проектом здійснюються за рахунок особистих коштів працівників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України