Подружжя Пуліковських: треба ефективно протистояти новим ідеологіям

Яцек та Ядвіга Пуліковські – відоме подружжя з Польщі, яке вже тривалий час заангажоване у душпастирство родин та сімейне консультування. Діяльність подружжя охоплює велику кількість лекцій, доповідей, симпозіумів та конференцій. Пуліковські були також обрані аудиторами серед мирян під час XIV Синоду сім’ї у 2015 році. Майже пів життя ваше подружжя працює для блага родини. Які виклики зараз стоять перед вами?

Не майже, а більше половини, бо вже минуло 40 років цієї діяльності. Виклики завжди ті самі: індивідуально поглиблювати подружню любов, любов до дорослих дітей та їх “половинок”, а також до онуків. У діяльності для інших: допомагати у наверненні до Бога і прийняття Його задуму щодо життя і подружжя. Сьогодні посилюється безбожність та агресія щодо священиків, і загалом щодо католицької Церкви. Нові ідеології мають щораз сильніший вплив на суспільне життя, а навіть на творення законодавства. Треба цьому ефективно протистояти. Це важливий виклик.

Протягом 12 років Ви не могли мати дітей. А потім досвідчили цього щастя. Які поради можете дати подружжю у подібній ситуації?

Дійсно, народження першої дитини ми чекали майже 12 років від укладення шлюбу. Головна порада – це покора, що визнає Бога подателем життя. Можемо витривало молитися до Бога за посередництвом різних святих (наприклад св. Йосиф, св. Герард, св. Йоан Павло ІІ… є багато “дієвих” у цьому питанні святих). Важливо, щоби не впасти у спокусу, що це ми можемо “зробити” дитину через штучні технології або шляхом in vitro. Гідність дитини як людини вимагає, аби вона була зачата через акт любові мами і тата. Звичайно ж, якщо не можливо зачати дитину, варто розглянути можливість всиновлення.

Пане Яцек, як зробити дружину щасливою? Який Ваш секрет?

Вистачить того, що буде почуватись найважливішою жінкою мого життя і буде почуватись коханою. Про це варто говорити на щодень словами, простими жестами, а часом більшими вчинками, що вимагають справжнього посвячення.

Пані Ядвіго, а як зробити чоловіка щасливим?

Чоловік хоче бути шанований і важливий для родини. Як йому це виявляти – вчимося ціле життя. Ніколи не пізно шукати нові способи, але варто також пам’ятати про вже перевірені на практиці.

Католицький Медіа-Центр

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh