Економіка

Подобова оренда: де та з якою метою українці шукають житло

Відпочинок, зустріч з близькими та робочі поїздки: де та з якою метою українці орендують житло подобово

 Недорога ночівля у квартирі в Києві чи на Заході — такий варіант сподівається знайти більшість людей, яким потрібно орендувати житло подобово. Більше про те, з якою метою українці винаймають помешкання на короткий термін та на що звертають увагу під час пошуку — у результатах опитування OLX Нерухомість.

Квартира — традиційно найпопулярніший тип житла серед орендарів, і подобова оренда — не виняток. Більша частина опитаних українців на олх (понад 52%) прагнуть винайняти на кілька діб саме квартиру, ще майже чверть надають перевагу проживанню в будинку. При цьому, для переважної більшості людей (понад 61%) прийнятна ціна за ніч не може перевищувати 500 гривень, ще 29% опитаних готові витратити до 1 000 гривень, і лише 10% респондентів вважають, що вартість ночівлі може становити до 1 500 гривень або ж перевищувати цю суму (таких людей по 5% відповідно).

Основна мета оренди — відпочинок чи вирішення робочих питань

Близько 32% людей вказали, що винаймають квартиру чи будинок на вихідні, щоб відволіктися, змінити звичні «декорації» чи відзначити особисте свято (день народження, весілля тощо).

Ще 25% респондентів орендують житло подобово, щоб вирішити справи в іншому місті.

Звісно, для українців важливо зустрітися з близькими та провести час разом. Ця причина займає третє місце за кількістю відповідей серед 23,5% опитаних.

Для 15% респондентів короткострокова оренда слугує як тимчасовий прихисток (але не основний).

 

Побутові зручності та розвинена інфраструктура — ключові фактори при виборі помешкання

 При перегляді оголошень на OLX Нерухомість:

  • 53% звертають увагу на те, чи є в приміщенні власна кухня та необхідна побутова техніка;
  • 45% оберуть житло недалеко від центру міста та визначних місць і перевірять, наскільки в районі розвинена інфраструктура;
  • 37% цікавить наявність свіжого ремонту;
  • 31% перевіряє кількість кімнат.

 Найчастіше житло подобово шукають у Києві, на Львівщині та Закарпатті

Серед учасників опитування Київ — найпопулярніше місто для подобової оренди. Майже 13% відповіли, що шукають короткострокову оренду в столиці. Ще 10% українців цікавляться житлом у Львівській області, 9% опитаних хочуть винайняти житло подобово на Закарпатті. Київська та Одеська області ділять четверте місце за популярністю (по 8% відповідно), а замикає п‘ятірку Черкаська область — 6,5% опитаних цікавляться короткостроковою орендою в цьому регіоні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України