Політика

Лідер Китаю підписав указ про «невоєнну військову операцію» проти Тайваню

Сі Цзіньпін, лідер Китаю, підписав указ про «невоєнну військову операцію» проти Тайваню. Він набуває чинності з 15 червня, пише Radio Free Asia.

Китайський лідер Сі Цзіньпін підписав указ, який дозволяє “невійськове” використання Збройних сил. Це викликає побоювання, що Пекін може готуватись до вторгнення на Тайвань. Про це повідомляє RFA.

Пекін неухильно наполягає, що Тайвань є невід’ємною частиною КНР. Від Сі Цзіньпіна постійно виходять заяви, що вони готові воювати за демократичний острів. Указ, який підписав китайський лідер, набирає чинності 15 червня.

Повний текст указу ще не опубліковано, проте державні ЗМІ повідомляють, що він регулює багато сфер. Зокрема, основні засади організації та роботи командування, види операцій, оперативне забезпечення та політичну роботу, а також виконання їх військами.

Серед цілей указу називають:

  • підтримання національного суверенітету
  • підтримання регіональної стабільності
  • регулювання організації та проведення мирних військових операцій

Тайвань жодного дня не був під владою комуністічного Китаю, проте Пекін наполягає на своєму суверенітеті над островом. Якщо Китай почне бойові дії проти Тайваню, для нас це означатиме серйозне ускладнення ситуації. Бо Сполучені Штати переключаться на допомогу Тайваню, а європейські партнери почнуть волати про мир за будь-яку ціну в Європі – повідомляє Jaroslav Dubovich

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України