Війна рф проти України

Під загрозою чотири області: Росія може змінити тактику ракетних ударів

Росія може змінити тактику ракетних ударів по Україні. Окупанти не завжди можуть дотягнутися до центральних чи західних областей далекобійними ракетами чи БПЛА, зате гарантовано спробую знищити енергетичні об’єкти у Харківській, Херсонській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Більшість ракет, які спромоглася накопичити РФ, – “Іскандери”. Вони не здатні вразити цілі на великій дальності, наприклад у центральних чи західних регіонах української держави, розповів військовий експерт Михайло Жирохов в інтерв’ю obozrevatel.com.

“…Їх дальність (“Іскандерів”) досить обмежена. Тому ці ракети становлять загрозу насамперед для прифронтових областей – Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській”, – поділився співрозмовник.

Довідка

Російський оперативно-тактичний комплекс Іскандер має радіус дії 500 км. Цього вистачить, щоб ракета досягла Литви, Латвії та частини Польщі, особливо, якщо запускати ракети з території Білорусі.

Яка різниця між “Іскандер-К” та “Іскандер-М”

Застосування оперативно-тактичних ракетних комплексів (ОТРК) “Іскандер” дозволяє одночасно завдавати удару ракетами “Іскандер-К” та “Іскандер-М”.

Принципова різниця між “Іскандер-К” та “Іскандер-М” полягає в наступному: “Іскандер-К” – це крилата ракета, а “Іскандер-М” – це балістика.

Щоб було простіше зрозуміти відмінність ракет, слід навести пояснення представника Повітряних Сил ЗСУ Юрія Ігната. За його словами, “Іскандер-К” – це аналог російської ракети “Калібр”, але наземного базування, а не морського.

“Іскандер-М” – це балістична ракета, яка піднімається практично в стратосферу, звідки повертається високою швидкістю.

Що поєднує ці дві ракети? Як розповів Ігнат, їхня бойова частина близько 500 кілограмів, як у “Кинджала”, а дальність поразки 500 – 600 кілометрів.

“Іскандер-К” або “Іскандер-М”: яку ракету важче збити

Обидві ракети несуть більшу бойову частину. Оцінювати їхню загрозу можна через те, яку ракету складніше збити.

Ракета “Іскандер-К” не є гіперзвуковою, тобто має швидкість меншу за швидкість звуку. Саме “Іскандер-К” росіяни використали під час атаки на Миколаїв 27 квітня 2023 року.

Тоді представник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив, що такі ракети збивалися нашою протиповітряною обороною. У той же час складність збивання ракети полягає в тому, що ракета летить дуже низько. Отже, її важко виявити і зрештою збити.

У той же час ракета “Іскандер-М” має підвищені характеристики за швидкістю порівняно з попередньою версією “Іскандер-К”. Хоча точні дані щодо швидкості “Іскандер-М” не розголошуються, низка джерел та експертів вважають, що вона гіперзвукова.

“Іскандер-М” має покращену систему управління, що дозволяє більш точне наведення на ціль та забезпечує високу точність удару. Також “Іскандер-М” має більшу маневреність і здатність ухилитися від систем протиповітряної оборони.

Україна здатна збивати “Іскандер-М” лише завдяки Patriot, а також зможе це робити, коли отримає FSAF SAMP/T. Варто зазначити, що для того, щоб ЗРК Patriot збив “Іскандер-М”, ракета повинна увійти в зону дії ЗРК.

Натомість для знищення ракет “Іскандер-К” Україна має більше коштів. Ефективними проти “Іскандер-К” можуть бути навіть ПЗРК “Голка” або “Стінгер”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України