Авторські статтіДуховне

Починається процес державного визнання документів про вищу духовну освіту

Міністерство освіти і науки України (МОН) починає визнавати документи, які видані вищими духовними навчальними закладами, а університети зараховувати на навчання випускників цих навчальних установ, повідомляє кореспондент порталу “Релігія в Україні“.

Згідно Постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 652 визначається порядок, за яким відбувається процедура державного визнання.

Тією ж постановою у пункті 4 дозволяється приймати на навчання за рішенням Вченої ради того навчального закладу, куди планує вступити абітурієнт (без рішення МОН). Деякі навчальні заклади вже приймають на навчання абітурієнтів з документами духовних ВНЗ.

5 травня 2016 року набули чинності Наказ № 678/28808 «Деякі питання державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання» та Положення про Комісію з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання. В наказі деталізується діяльність комісії і даються зразки документів, які будуть видаватися після процедури визнання.

Нарешті, наказом МОН № 836 від 15 липня 2016 року, було затверджено склад двох комісій з визнання документів про вищу освіту та окремо — про визнання наукових ступенів та вчених звань.

Отже, ті хто має бажання визнати свої документи про вищу освіту, наукові ступені на вчені звання, що видані в духовних навчальних закладах, треба надсилати ці документи в МОН, а ті, хто у цьому році хочуть вступити на навчання у ВНЗ України, можуть подавати свої документи в приймальні комісії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України