Авторські статтіДіаспора

Почалася реєстрація в італійські школи для італійців та іноземців

Як записати дітей, із сімей легальних та нелегальних іммігрантів, у школу в Італії.

Почалася онлайн-реєстрація у перші класи державних початкових шкіл  (elementari), середню школу першого(medie)  та другого рівня (superiori) на 2016-2017 навчальний рік.

Також можна записатися в заклади освіти і професійної підготовки при регіональних центрах ( проте лише у регіонах, які приєдналися до цієї процедури).

Цього року, знову запис проводиться через веб-сайт Міністерства освіти, https://iscrizioni.pubblica.istruzione.it.

Що стосується приватних шкіл, онлайн-реєстрація не є обов’язковою.

Для дитячих садків реєстрація залишилась традиційною, тобто на паперових бланках.

З 15 січня 2016 року, батьки можуть зареєструватися онлайн та отримати логін і пароль. Для відсилки заяв на зарахування виділено конкретний час: 22 січня з 8.00 до 20.00 22 лютого 2016 року. Важливо зробити це вчасно, але квапитися не варто, оскільки заяви що прийшли завчасно пріоритету не матимуть.

Ті хто ще не вибрав школи для, дітей можуть зайти на сайт «Прозора школа»  cercalatuascuola.istruzione.it. Ввівши муніципалітет проживання ви знайдете список шкіл, карту з їх просторовим розміщенням і характеристики кожної установи, розклад роботи та навчальну програму.

Батьки-іноземці також повинні записати дітей у школу. Освіта є незаперечним правом всіх дітей і молоді, незалежно від країни походження та статусу їх батьків. Батьки зобов’язані забезпечити неповнолітнім можливість відвідувати школу.

Легальні іммігранти зможуть зареєструвати учнів реєстрації на сайті https://iscrizioni.pubblica.istruzione.it, на тих же умовах, що й італійці. Якщо діти не мають податкового коду, наприклад, тому що вони лише недавно прибули в Італію для возз’єднання сім’ї, система дозволяє створити тимчасовий код, що дозволить завершити процедуру.

У іншій ситуації опиняються батьки, що не володіють дозволом на проживання. Навіть якщо іноземці перебувають в Італії нелегально, вони повинні як і всі інші, відправити дітей до школи. У цих випадках, замість реєстрації онлайн, доведеться особисто звернутися до адміністрації обраної навчальної установи.

Не слід боятися судового переслідування. Школа не буде розкривати поліції особисті дані та становище сім’ї: право на освіту є важливішим, за боротьбу з незаконною імміграцією.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.