Перший в світі механічний годинник, виготовлений за допомогою 3D друку. Відео

У сучасному світі технології тривимірний друк використовуються досить широко для самих різніх цілей, починаючи від виробництва деталей реактивних двигунів і закінчуючи виготовленням абсурдних і даремних речей.

Але до останнього часу технології тривимірного друку обходили стороною технології вимірювання часу, якщо тільки не брати до уваги виготовлення корпусів і деяких інших деталей для дослідних зразків смарт-годинників і звичайних електронних годинників.

А нещодавно, швейцарський інженер Крістоф Лаймер (Крістоф Laimer) зробив те, що можна назвати першими у світі функціонуючими механічними годинниками, виготовленими за допомогою 3D принтера.

Безсумнівно, годинники Крістофа Лаймера не можуть конкурувати з годинником TAG Heuer або Swatch, тим не менш, факт їх виготовлення вже є досягненням сам по собі.

На відміну від електронних годинників, традиційні механічні годинники, особливо дорогі, є свого роду творами годинникового мистецтва. Для виготовлення деталей їх механізмів, для складання необхідна сила-силенна клопіткої роботи, що вимагає високої точності. Саме з точністю виготовлення деталей і спостерігаються деякі проблеми у сучасних технологій тривимірного друку. Тим не менш, Крістофу Лаймеру все ж вдалося виготовити працюючий пластиковий годинниковий механізм, у якого є всі необхідні атрибути, маятник, пружина і навіть турбійон, спеціальний механізм, що дозволяє компенсувати залежність точності ходу годинника від його положення в просторі.

Звичайно, годинники, виготовлені на 3D принтері, ніхто не буде носити з собою і, тим більше, використовувати їх за прямим призначенням. Вони вельми великі за розмірами навіть порівняно з кишеньковими годинами. Крім цього, їх потрібно заводити кожні 30 хвилин, саме на такий час вистачає енергії заведеної пружини цих годинників. Тим не менш, виготовлення функціонуючого годинникового механізму є першим кроком проникнення технологій 3D-друку в нову для цього область виготовлення годинника і вимірювань часу.

Крістоф Лаймер виклав 3D моделі і всі файли для 3D друку у відкритий доступ. Таким чином, кожен бажаючий зможе, користуючись інструкцією, виготовити, зібрати і модернізувати пластиковий годинниковий механізм. Слід зазначити, що не всі деталі годинникового механізму виготовлені за допомогою 3D друку, у механізмі використовуються металеві осі, гвинтики і деякі інші дрібні деталі. Хоча технології тривимірного друку в недалекому майбутньому прийдуть до того, що і ці дрібні металеві детальки також зможуть бути виготовлені за їх допомогою.

Віджет від SocialMart
Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh