Авторські статтіТехно

Перший в світі механічний годинник, виготовлений за допомогою 3D друку. Відео

У сучасному світі технології тривимірний друк використовуються досить широко для самих різніх цілей, починаючи від виробництва деталей реактивних двигунів і закінчуючи виготовленням абсурдних і даремних речей.

Але до останнього часу технології тривимірного друку обходили стороною технології вимірювання часу, якщо тільки не брати до уваги виготовлення корпусів і деяких інших деталей для дослідних зразків смарт-годинників і звичайних електронних годинників.

А нещодавно, швейцарський інженер Крістоф Лаймер (Крістоф Laimer) зробив те, що можна назвати першими у світі функціонуючими механічними годинниками, виготовленими за допомогою 3D принтера.

Безсумнівно, годинники Крістофа Лаймера не можуть конкурувати з годинником TAG Heuer або Swatch, тим не менш, факт їх виготовлення вже є досягненням сам по собі.

На відміну від електронних годинників, традиційні механічні годинники, особливо дорогі, є свого роду творами годинникового мистецтва. Для виготовлення деталей їх механізмів, для складання необхідна сила-силенна клопіткої роботи, що вимагає високої точності. Саме з точністю виготовлення деталей і спостерігаються деякі проблеми у сучасних технологій тривимірного друку. Тим не менш, Крістофу Лаймеру все ж вдалося виготовити працюючий пластиковий годинниковий механізм, у якого є всі необхідні атрибути, маятник, пружина і навіть турбійон, спеціальний механізм, що дозволяє компенсувати залежність точності ходу годинника від його положення в просторі.

Звичайно, годинники, виготовлені на 3D принтері, ніхто не буде носити з собою і, тим більше, використовувати їх за прямим призначенням. Вони вельми великі за розмірами навіть порівняно з кишеньковими годинами. Крім цього, їх потрібно заводити кожні 30 хвилин, саме на такий час вистачає енергії заведеної пружини цих годинників. Тим не менш, виготовлення функціонуючого годинникового механізму є першим кроком проникнення технологій 3D-друку в нову для цього область виготовлення годинника і вимірювань часу.

Крістоф Лаймер виклав 3D моделі і всі файли для 3D друку у відкритий доступ. Таким чином, кожен бажаючий зможе, користуючись інструкцією, виготовити, зібрати і модернізувати пластиковий годинниковий механізм. Слід зазначити, що не всі деталі годинникового механізму виготовлені за допомогою 3D друку, у механізмі використовуються металеві осі, гвинтики і деякі інші дрібні деталі. Хоча технології тривимірного друку в недалекому майбутньому прийдуть до того, що і ці дрібні металеві детальки також зможуть бути виготовлені за їх допомогою.

Віджет від SocialMart
Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.