Поблизу Єрусалиму знайшли камінь, на якому міг стояти Ковчег Завіту

Археологи зазначають, що знайшли біля Єрусалиму на місці розкопок у 3100-річному храмі в Бейт-Шемеш камінь, що є відлунням біблійного опису місця розташування Ковчегу Завіту.

Розкопки почались в 2012 році. Археологи визначили це місце як храм через те, що він мав грубі стіни та був відокремлений від інших будинків в давньому селі, а також мав платформу, яка, швидше за все, використовувалась для релігійних церемоній. Всередині будівлі дослідники знайшли кістки тварин, посуд та викарбувані кам’яні форми, які могли використовуватись як прес для вичавлювання олії з оливок.

Дослідники припускають, що розміщення тварин на цьому місці могло бути «зумисним оскверненням» простору, швидше за все філістимлянами. Бейт-Шемеш розташовувався на межі між філістимлянами та територіями, де проживали древні ізраїльтяни. Це містечко було покинуте, а потім відбудоване кілька разів впродовж 200 років історії.

Минулого літа група археологів віднайшла величезний камінь, з рівною поверхнею, розміщений на двох менших каменях, що представляв свого роду стіл. Власне таке розміщення нагадує опис каменя, на якому був покладений Ковчег Завіту в першій книзі Самуїла. А сам камінь походить з того ж часового періоду, – зазначає др. Зві Ледерман з Університету Тель-Авіву, очільник групи археологів.

В біблійному тексті йдеться про те, що ковчег спочатку поставили в спільноті Шіло, на північ від Єрусалиму, після того як ізраїльтяни вперше прибули на це місце. У боротьбі з філістимлянами останні відібрали ковчег, але після того як Бог покарав їх недугами, вони повернули його ізраїльтянам. Коли філістимляни повернули ковчег в Бет-Шемеш, «там був великий камінь», – сказано в книзі Самуїла. Жителі міста взяли ковчег Господній і поставили його на великий камінь.

Згодом ковчег перенесли в Кіріат-Джарім, а потім – в Єрусалим, інформує timesofisrael.com.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh