Автоновини

Жести на дорозі: попутний водій показує дулю або змахує рукою і різко вказує на узбіччя

Чому це важливо знати

Всі знають, як небезпечний камінь, що вилітає з-під зустрічного або попутного транспорту. Зазвичай розмір каменю небезпечний тільки для лобового скла або облицювання радіатора. Але бувають і справді трагічні випадки.

Вчора, повертаючись з дачі, перебував в традиційній пробці Переді мною повз самоскид Сканія. Щось вибивалося з понурої картини пробки. Щось дратувало мене. Проаналізувавши картинку, я помітив неоднорідність в обертанні лівої лінії. Ну так. Ось він – кругляк, затиснутий між покришками.

Помітивши просвіт в сусідньому ряду, прослизнув туди і при першій можливості вискочив перед самоскидом. Ні-ні-ні! Не підрізав і не гальмував. Просто вирулив на вільне місце, користуючись більшою швидкістю. Далі, відкрив вікно, висунув руку і показав водієві дулю.

Мені здається, всім відомий цей жест, що означає: “камінь між коліс”. Але не водія самоскида. Мабуть, він вважав мій жест образою, і при найближчій можливості, обігнав, підрізав і показав “фак”.

Загалом, як у старому анекдоті:

жінка на автомобілі вирулює з крутого повороту і кричить чоловіку на зустрічній:

– Козел!

мужик не розгубився і крикнувши:

– Сука! – завернув за поворот і збив козла.

Ну, так, до чого я все це. Сподіваючись на популярність ресурсу, хочеться освіжити в пам’яті водятлов деякі умовні жерсті:

Якщо водій описує рукою коло, а потім вказує вниз – це означає, що одне з коліс на Вашій машині не справно.

Якщо водій рукою вказує на узбіччя дороги – це означає, що Ваша машина має поломки і треба зупинитися, щоб запобігти їх.

Якщо рука водія чи є повітря – це означає, що у Вашої машини відкритий багажник.

Рука водія вказує на двері автомобіля — одна з ваших дверей нещільно закрита або щось застрягло в прорізі.

Водієві, який забув вимкнути поворотник, можна поморгати по черзі лівим, правимо поворотником. Ще один варіант — висуньте руку у вікно, в гору і покажіть вказівним і великим пальцем контакт або стискаючи кисть в дрібку і розтискаючи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України