Авторські статтіНовини

Площа арктичного льоду досягла критичного мінімуму

Загальна площа арктичного морського льоду скоротилася до рекордного мінімуму. Тепер вчені з усього світу, все більше побоюються наслідків глобального потепління. Інформацію про зміни на території Арктики надали наукові співробітники центру даних льоду і снігу в Колорадо.

Спостереження за арктичним морським льодом ведуться з 1979 року. Мінімальний показник був зафіксований у 2007 році. Тоді площа льоду становила 4,15 мільйонів квадратних кілометрів. На даний момент там спостерігається на 0,01 млн кв. км. менше, що насторожує вчених. Фахівці стверджують, що тепер суперечок з приводу присутності глобального потепління в світі і бути не може, тому що результати очевидні.

Експерти пов’язують зміни в Арктиці з погодніми стихіями в помірному кліматичному поясі, що може призвести до неймовірних наслідків. Раніше фахівці встановили, що загальний рівень води в Світовому океані піднявся на 5 метрів і постійно зростає. Якщо ж глобальне потепління продовжить впливати на світові показники, то вже через 30 років на Землю може обрушитися потоп. Наслідки повені такого масштабу на даний момент ніхто не наважується оцінити.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України