Новий шар земної кору викорінить землеробство і стані актом початку відторгнення Землею людей, стверджує професор Ден Парсонс.
Багато вчених вважають, що Земля вступила в нову геологічну еру – залишивши епоху голоцену і почавши епоху антропоцен – із-за впливу людей на скелі, які складають поверхню Землі. Початок нової ери було визначено на підставі того, коли радіоактивні ізотопи починають виявлятися у геологічному літописі, у зв’язку з випаданням атомних бомб. Але доктор Парсонс сказав, що пластик також залишає незгладимий слід.
«Коли ми переходимо від голоцену до того, що зараз називається антропоценом, який відбиток людства на геологічного літопису Землі?», – каже Доктор Парсонс, професор седиментології університету Халл. «Тому, якщо ми перенесемося на десять мільйонів років у майбутнє, ми опинимося в товщах порід, то ми побачимо гори і піки радіоактивних ізотопів (результат ядерних випробувань), і ми побачимо купу пластмаси мінералізації в камені».
Вчений також дав припущення, що Земля змінить своє призначення для людей.
«Це буде нашою спадщиною в майбутньому, коли геологи через десять мільйонів років будуть озиратися на нас як на суспільство, тому є деякі речі, про які треба думати з точки зору нас і нашого досвіду турботи про світ», – сказав професор.
Термін «антропоцен» вперше узвичаїв лауреат Нобелівської премії хімік пол Крутцен, який у 2000 році припустив, що вплив людини на світ було настільки значним, що ми вже не були в голоцені – ері, яка почалася в кінці останнього льодовикового періоду близько 11 700 років тому і побачила безпрецедентну людську експансію. Багато вчених вважають, що світ вступив у нову епоху 16 липня 1945 року, коли в пустелі Нью-Мексико вибухнула перша атомна бомба. Вибух розсіяв радіоактивні частинки від полюсів до екватора, залишивши незгладимий сигнал в поверхневих шарах Землі. Однак в останні роки пластик був виявлений у кожному океані світу, причому 90% його припадає на морське дно, де, на думку експертів, він в кінцевому підсумку буде мінералізований. Підраховано, що до 2050 року маса пластику в Світовому океані буде більше, ніж морського життя.
«Точно так само, як ви зберігаєте викопне з епохи динозаврів…шматочки пластику можуть бути абсолютно включені в геологічну запис, яка формується прямо зараз, і вони можуть бути мінералізовані і літіфіцировані так само, як і інші форми життя», – сказав професор Парсонс. «Багато людей тепер виступають за ті, що ми живемо в антропоцене, і що ви використовуєте в якості цього маркерного горизонту – це ізотопи з ядерних випробувань, які ви бачите в літописі гірських порід майбутнього, або це родовища корисних копалин з набору пластмас?».
Водночас деякі експерти стверджують, що саме пластичний горизонт буде найпомітнішим у майбутньому. На сьогоднішній день відомо про «Сьомому континенті». Він зроблений людьми з пластику, а сформувався через течії води. Є припущення, що монстри-мутанти з Тихоокеанського сміттєвого острова можуть знищити людство.