Фахівці з Національного дослідного технологічного університету «Місіс» провели досвід з використання рідкого азоту для охолодження скла. В залежності від складу скла смороду можуть «омолодитися» або запустити зворотній процес.
В спеціалізованому науковому журналі “NPG Asia Materials” з’явилася стаття, яка розповідає про експеримент групи вчених з Національного дослідного технологічного університету «Місіс». Вони вирішили використовувати метод кріотермвчну обробки відносно металевих стекол для визначення їх властивостей.
Нагадаємо, що металеві скла використовуються в різних галузях – медицині, спорті та інших. Даний матеріал має високу міцність і стійкість до зносу і корозії. Основним недоліком такого матеріалу є низька пластичність, підвищити яку можна використовуючи процес «омолодження».
Для підвищення пластичності фахівці використовували рідкий азот, яким циклічно обробляли металеві скла. Куратор групи вчених професор Дмитро Лузгін заявив: “Ми виявили, що застосування кріотермічених циклів може стимулювати “омолодження” одних стекол і релаксацію (зворотний процес омолодження) інших, в залежності від складу”. Дослідження даного матеріалу і шляхів його зміцнення продовжуватись, що дасть можливість зробити більш пластичними не тільки об’єднання роз’ємні металеві скла, але і композити типу “металеве скло-кристал”.