Авторські статті

План Путіна – розчленувати Україну і прибрати її до рук

План Путіна – розчленувати Україну і прибрати її до рук по частинам. Шляхи реалізації – або дестабілізація окремих регіонів, або збройне вторгнення. Або комбінація обох.

Якщо уряд не зрозуміє цього, то щонайменше кілька регіонів буде втрачено.

Переговори з Росією нічого не дадуть, бо для неі переговори – це лише елемент гри для відвернення уваги від реалізації основного плану.

За цих обставин реальними мені видаються лише два сценарії:

1. прискорена підготовка до відбиття агресії, основну роль у чому має відіграти військово-дипломатична допомога союзників. Без такоі допомоги Украіна не зможе чинити спротив тривалий час. Якщо така допомога неможлива, то

2. Організація оборони Східної України з тим, щоб нанести максимум втрат супротивнику на початковому етапі вторгнення, організація підпілля на Сході України, організація оборони по Дніпру для унеможливлення його форсування впродовж перших 2-3 днів бойових дій.

Виходячи з того, що легітимізація української влади шкодить планам РФ, початок вторгнення найбільш вірогідно має відбутися до дня голосування на виборах президента. Зменшити цю загрозу наразі можуть лише активні санкції проти Росії з боку США та ЄС.

Тому зараз першочерговим завданням української дипломатії повинно стати не відновлення діалогу та політичних контактів з РФ, а на опрацювання взаємодії з союзниками на випадок війни, а також заохочення іх до поглиблення санкцій проти Росії.

Bohdan Yаremenko

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України