Авторські статті

Північний полюс підтанув

Потужний шторм в Північній Атлантиці піднявши в Арктиці теплі повітряні маси, що призвело до рекордного потепління — на деякий час температура на Північному полюсі піднялася вище нуля. Про це повідомляє The Washington Post.

30 грудня температура на величезній території навколо Північного полюса коливалася між мінус одним і плюс півтора градусами за Цельсієм. Бакен 64760, розташований на широті 87,45 градуси північної широти, показавши максимум — 0,7 градуса.

Аномальна ситуація склалася завдяки двом потужним погодним явищам. Система низького тиску (циклон), яка йде по США і Північній Європі, разом з системою високого тиску (антициклон) над Сибіром видавили до Північного полюса тепле середземноморське повітря.

Навколо антициклону повітря рухається за годинниковою стрілкою, навколо циклону — в протилежному напрямку, і в результаті при зближенні обох систем висмоктує повітря немовби пилососом, пояснюють метеорологи. Незвичайними є не самі погодні явища, а їх інтенсивність і потужний комбінаторний ефект.

Тим не менш плюсові температури взимку на Північному полюсі — це тимчасове явище, впевнені вчені. Набагато більшу небезпеку являє собою літнє танення арктичних льодовиків. Танучий Північний полюс журналісти назвали ідеальним завершенням 2015 року, який вже визнали найтеплішим за всю історію спостережень.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.