Політика

Південна Америка опинилась на межі першої війни за десятиріччя: у Венесуелі на референдумі погодили війну з Гайаною

Бразилія на посилення кордону направила 60 солдатів

У випадку війни Гайана фактично не має шансів, а це ситуація, є прямим наслідком безкарності Кремля

Джерело: Defence Express

Південна Америка опинилась на межі першої війни за десятиріччя, після висадки США у Панамі у 1989 році та останнім внутрішнім конфліктом між Сальвадором та Гондурасом у 1969 році.

3 грудня у Венесуелі відбувся референдум щодо можливості застосування будь-яких законних засобів для відвоювання регіону Ессекібо, який складає 2/3 території сусідньою Гайаною. А за офіційними даними 95% населення країни проголосували “за”.

Не заглиблюючись в історію, зазначимо, що вся зацікавленість Ессекібо у Каракасі вкрай сильно активізувалась на фоні знаходження декілька років тому у територіальних водах цієї країни потужних нафтових запасів, а політична та економічна криза у Венесуелі цілком підштовхує проросійського лідера країни Ніколоса Мадуро до “маленькоїпереможної війни”.

Територія Ессекібо
Територія Ессекібо

 

Але справа в тому, що весь розклад сил Венесуели проти Гайани (детально в окремому матеріалі) – це шість дивізій проти трьох батальйонів. Тобто жодного шансу окрім партизанської війни власні сили Гайани навряд чи зможуть реалізувати.

Певною мірою почати війну могла б завадити Бразилія, яка з 2019 по 2022 рік тримала дипломатичні відносини з офіційним Каракасом розірваними. Але з початком 2023 року Бразилія взяла курс на нормалізацію відносин. А останні заяви з цієї країни цілком могли запалити “зелене світло” для Венесуели.

Як повідомило бразильське TV Globo, міністр оборони країни Хосе Мусіо повідомив про посилення кордону у районі стику територій Бразилії, Венесуели та Гайани. Оголошена кількість додаткових сил – 60 солдатів, які мають посилити наявні сили у 70 бійців. Тобто всю цю ділянку кордону будуть охороняти рота задача якої – не допустити проходження венесуельських військових через територію країни. І жодні інші заходи не планується.

Загалом вся ця ситуація цілком демонструє, що безкарність агресії породжує лише нову агресію. Й те, що РФ не отримала належу відповідь за анексію частини Грузії та України вже призвело до повномасштабної найбільшої у Європі війни з часів Другої світової – лише “зелене світло” на будь-які дії будь-якого диктатора.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України