Війна РФ проти України

Через обстріл росіян в енергосистемі Українискладна ситуація: одна з теплоцентралей на півдні зупинила роботу

Ситуація в енергосистемі залишається складною. Вранці одна з теплоцентралей на півдні зупинила роботу через пошкодження при обстрілі.

Про це повідомили у Укренерго.

Протягом доби з різних технічних причин в аварійний ремонт виведено 5 блоків на теплових електростанціях в різних регіонах.

Сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні.

Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, поки що достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Диспетчерський центр «Укренерго» поки що не прогнозує протягом доби дефіциту в енергосистемі.

Але синоптики попереджають про поступове похолодання протягом тижня. Пов’язане з цим зростання споживання може призвести до дефіциту електроенергії в системі. Тому для підтримки балансу між виробництвом та споживанням в енергосистемі необхідно ОЩАДЛИВО СПОЖИВАТИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ.
Ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.

СПОЖИВАННЯ

Вчора, 3 грудня , середньодобова температура була на 1,5 °C вище, ніж у попередню неділю, 26 листопада.

Попри стабільну температуру, вечірній максимум споживання вчора був на 3,5% вище, ніж у попередню неділю 26 листопада. Головна причина – знижене споживання 26 листопада через масові знеструмлення споживачів на півдні в минулі вихідні.

МЕРЕЖІ УКРЕНЕРГО ТА ОБЛЕНЕРГО

Ситуація на ранок 4 грудня:

В Одеській області повністю відновлено електропостачання споживачів, знеструмлених через негоду 25-26 листопада.

Вчора, 3 грудня, негода знову завдала пошкоджень мережам системи розподілу електроенергії обленерго. На цей раз в західному регіоні. Загалом через негоду на ранок знеструмлено 145 населених пунктів в Житомирській, Львівській, Сумській, Чернігівській областях.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 420 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

Експорт сьогодні відсутній.

Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється протягом 1 години ввечері зі Словаччини та Румунії. Загальний обсяг 82 МВт·год. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України