Авторські статтіТехно

Науковці вимагають від політиків зупинити глобальне потепління

Шосте масове вимирання тварин вже почалося і людини цей процес не омине, впевнені фахівці.

Людство постало перед особою найбільшого виклику в історії, який може поставити крапку в існуванні самого розвиненого живої істоти, вважають вчені. 200 дослідників, а також діячів культури і мистецтва підписали колективне звернення до світових лідерів, де вимагають від політиків негайно зупинити глобальне потепління.

У тексті звернення йдеться, що зволікання в даній ситуації подібно смерті, оскільки кліматичні зміни неухильно провокують шосте масове вимирання, яке вже почалось і набирає обертів. «Це питання виживання», – твердять науковці. Те, що сьогодні відбувається на Землі – зміни умов для життя тварин, забруднення ґрунту, води та повітря, вирубка лісів і агресивна видобуток ресурсів – неухильно веде до знищення планети. «При нинішніх темпах, через кілька десятиліть люди і більшість живих видів опиняться в критичній ситуації, коли вже нічого не можна буде змінити.», – йдеться в документи, опублікованому у популярні французькій газеті Le Monde.

Вчені підрахували, що в XX і XXI століттях з-за технічного прогресу, недбалого і навіть агресивного ставлення людини до флори і фауни зникло стільки видів тварин, скільки раніше на Землі зникало за 10 тисяч років. При цьому темпи вимирання зростання з величезною швидкістю.

Традиційно вважається, що в групі ризику в таких випадках виявляються найменші і найбільші тварини. Людина при цьому відноситься до іншого типу і також ризикує канути в лету як вид вже незабаром.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України