Науковці вимагають від політиків зупинити глобальне потепління

Шосте масове вимирання тварин вже почалося і людини цей процес не омине, впевнені фахівці.

Людство постало перед особою найбільшого виклику в історії, який може поставити крапку в існуванні самого розвиненого живої істоти, вважають вчені. 200 дослідників, а також діячів культури і мистецтва підписали колективне звернення до світових лідерів, де вимагають від політиків негайно зупинити глобальне потепління.

У тексті звернення йдеться, що зволікання в даній ситуації подібно смерті, оскільки кліматичні зміни неухильно провокують шосте масове вимирання, яке вже почалось і набирає обертів. «Це питання виживання», – твердять науковці. Те, що сьогодні відбувається на Землі – зміни умов для життя тварин, забруднення ґрунту, води та повітря, вирубка лісів і агресивна видобуток ресурсів – неухильно веде до знищення планети. «При нинішніх темпах, через кілька десятиліть люди і більшість живих видів опиняться в критичній ситуації, коли вже нічого не можна буде змінити.», – йдеться в документи, опублікованому у популярні французькій газеті Le Monde.

Вчені підрахували, що в XX і XXI століттях з-за технічного прогресу, недбалого і навіть агресивного ставлення людини до флори і фауни зникло стільки видів тварин, скільки раніше на Землі зникало за 10 тисяч років. При цьому темпи вимирання зростання з величезною швидкістю.

Традиційно вважається, що в групі ризику в таких випадках виявляються найменші і найбільші тварини. Людина при цьому відноситься до іншого типу і також ризикує канути в лету як вид вже незабаром.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh