Авторські статтіДіаспора

Чехи вважають, що в країні зловживають соцдопомогами

Майже всі учасники опитування, проведеного компанією pm factum research, вважають що в Чехії зловживають соціальними посібниками.

Близько 75 % респондентів переконані: тих, хто просити виплачувати їм різні соціальні допомоги, недостатньо перевіряють. На їх думку, держава повинна активніше виявляти людей, незаконно отримують фінансову допомогу від держави.

Частіше інших зловживанням соцдопомогами обурені пенсіонери.

Найменше незадоволених серед отримують допомогу і тих, хто проти надання їх у вигляді купонів, карток і так далі. Виплату частини посібників у такому вигляді підтримують 87 % опитаних, тому що це може перешкодити зловживати ними.

Нагадаємо, в кінці 2016 р. Чехія посіла 9-е місце з кінця у рейтингу країн ЄС за рівнем державних витрат на різні види допомог. На різні соціальні виплати йшло 19,7 % ВВП Чехії. При цьому середній показник по ЄС становив 28,7 %.

У листопаді 2017 р. Чехія (з урахуванням соціальних допомог) посіла останнє місце в ЄС за ризик опинитися за межею бідності. Бідність в Чехії загрожувала 9,7 % населення (близько 1 млн осіб). Середній показник в ЄС становив 17 %.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України