Питання, яке ніколи не потрібно ставити Богові: священик пояснив, чому

Якщо виникли труднощі, що потрібно робити

На цю тему розмірковує керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич), пише КП в Україні.

Господи, за що?! Як часто ми задаємо це питання Бога в складних ситуаціях. Але питання це – небезпечна пастка, і присутність його в життя свідчить про жалюгідний стан нашої душі. Тут важливо звернути увагу на кілька моментів.

Адресуючи дані питання Всевишньому, ми спритно перекладаємо свою вину на Бога: це Він винен, що все так вийшло. Я тут ні при чому. Я – жертва. Вісь це почуття жертви – чистої води лукавство, яке небезпечно і вкрай руйнівним для особистості. Альо крім лукавства ми непомітно впадаємо в ще більш страшний гріх нарікати на Бога.

Господу питання “за що?!” звучить гордо, виклик Богу, прихована впевненість у своїй перевазі над іншими, небажання задовольнятися тим, що є, переконаність, що гідний більшого. Саме з цього питання народжується внутрішній бунт проти Бога, який може закінчитися самим жахливим чином – відпаданням від Бога, відступництвом.

Слід на самому початку викорінювати цей зростаючий бур’ян в душі, рубати під корінь. Він здатний за короткий час розростися і забити все справжнє, добре і прекрасне в нашому серці.

Ніхто, крім нас самих, не винен. Ми своїм способом життя, ходом думки, вчинками прийшли до того, що маємо. Все хороше, що є в нашому житті, – незаслужений подарунок від Бога, все погане – плоди наших слів і думок. Все життя слід осмислювати, міркування – вінець чеснот. Важливо, в якому ключі осмислювати, в який бік дивитися.

Завжди треба дивитися в напрямку до Бога. Кожен день і всі події дня мають наближати нас до Нього, виводити до світла. Якщо ж ми, міркуючи, залишаємося у темряві власних переконань і страхів, то це не міркування, а гордовите впертість, власну думку, зведена в ранг останньої інстанції.

Якщо у нас виникли труднощі, потрібно не ламати руки і кидатися задавати питання світобудови “за що?”, а терміново звірити свій життєвий курс з євангельськими істинами.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh