Економіка

Після відновлення приватизації Фонд держмайна залучив понад три млрд гривень інвестицій

З початку відновлення приватизації у вересні 2022 року Фонд державного майна України залучив 3,069 млрд грн інвестицій на 269 приватизаційних аукціонах.

Про це передає Голос українською з посиланням на повідомлення Фонду.

«Ці 3 млрд грн для держбюджету – це дуже важлива сума, яка буде спрямована на забезпечення Сил оборони», – заявив Голова Фонду держмайна Рустем Умєров.

Повідомляється, що попри велику війну на приватизаційних торгах спостерігалась серйозна конкуренція за державні об’єкти. В середньому в аукціонах брали участь п’ять потенційних інвесторів, що призвело до зростання цін на активи втричі.

Серед найбільш успішних торгів називають продаж порту «Усть-Дунайськ» та Львівського ювелірного заводу. За них до держбюджету перерахували 201 млн грн і 185 млн грн відповідно.

Після відновлення приватизації Фонд держмайна залучив понад три млрд гривень інвестицій

Також ФДМУ залучав інвесторів до аграрної галузі. Декілька підприємців запропонували за спиртзаводи понад 100 млн грн. Наприклад, на приватизаційних аукціонах було продано Марилівський спиртзавод за 150 млн грн, Сторонибабський спиртзавод за 142 млн грн, Вузлівський спиртзавод за 130 млн грн тощо.

«Фонд держмайна не зупиняється на цьому. Ми продовжуємо працювати та зосереджуватися на досягненні ще кращих результатів в нашій роботі. Силам оборони потрібні кошти на нове озброєння», – додав Рустем Умєров.

Наприклад, 3 березня Фонд держмайна планує провести приватизаційний аукціон з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту. Стартова ціна активу приблизно 187,6 млн грн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України