Духовне

Після дворічної перерви відновила роботу Національна рада з питань міграції при Єпископській конференції

Директор офісу «Мігрантес» Апостольського екзархату в Римі взяв участь у засіданні Національної ради з питань міграції при Єпископській конференції

Після дворічної перерви, спричиненою пандемієюкоронавірусу, відновила роботу Національна рада з питань міграції (Consulta Nazionale Migrazioni), що є пасторальним органом Єпископської конференції Італії (СEI).

Засідання відбулося в Римі 13 жовтня 2021 року, в осідку фундації «Мігрантес». Участь у заході взяв о. Марко Семеген, директор  офісу «Мігрантес» Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії.

Під час зустрічі її учасники застановлялися над темою синодального шляху Церкви в Італії, душпастирства етнічних груп (здобутки й виклики мовних спільнот в Італії і їх супровід національними пасторальними координаторами фундації «Мігрантес»). «Національна рада з питань міграції  – важливий організм, що об’єднує відповідальних за дієцізіальні офіси «Мігрантес» та їх  делегатів», – розповів о. Марко. За його словами, до Ради також входять й національні координатори – відповідальні за душпастирство ромів, синтів, цирку та подорожуючих театрів.

Наступного дня, 14 жовтня, представники Національної ради з питань міграції, що представляють всі регіони Італії, взяли участь у презентації тридцятого  Імміграційного звіту, підготовленого БФ «Карітас» Італії та фундацією «Мігрантес». «Це важливий статистичний інструмент, за даними якого можна простежити стан міграції в Італії. Видання звіту зосереджено на офіційних цифрах і воно враховує чисельність легально присутніх осіб в країні. Таким чином можна дізнатися, насамперед душпастирстирям, присутність національних меншин в країні, густоту населення регіонів, показники ринку праці, стан безробіття, реакцію мігрантів на пандемію», – пояснив о. Марко. За даними звіту, присутність іноземців в Італії в 2021 році скоротилися на 5,1%. Більшість іммігрантів (58,5%) проживають на Півночі Італії. Серед п’ятірки італійських регіонів, де найбільше іноземців – Ломбардія, Лаціо, Емілія-Романья, Венето та П’ємонт. Серед провінцій лідирує Рим, Мілан і Турин. З боку релігійної складової, іноземців, які сповідують іслам, зменшилося приблизно на 2%. Християни, навпаки, складають понад 56% від загальної кількості.

Наступна координаційна зустріч представників Національної ради з питань міграції при Єпископській конференції Італії під гаслом «Церква між тими, що подорожують» відбудеться в Падові (Італія) 17-19 листопада.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України