Діаспора

В Італі понад 60 тисяч людей демонструвало проти фашизму

Рим, 16 жовтня 2021 р. – шістдесят тисяч людей за даними штабу поліції (двісті тисяч для профспілок) зібралися на площі Сан -Джованні в Римі для національної демонстрації CGIL, CISL та UIL «Ніколи більше фашизму» після агресії загону минулої суботи у штаб-квартирі CGIL деякими членами Forza Nuova та активістами без вакса.

На чолі процесії був генеральний секретар профспілки Корсо д’Італія Мауріціо Ландіні. Лідер CGIL зламав звички для сцени Сан -Джованні і вперше з’явився з яскраво -червоною краваткою на сірій куртці.

“Це перший раз, коли я носив краватку для зустрічі. Я вибрав її”, – жартівливо відповів Ландіні тим, хто запитав його, чи його вибрала його дружина. Партизанська демонстрація? “Ні, це демонстрація, яка захищає демократію кожного. Це тема”, – сказав секретар у відповідь на слова Сальвіні. “Напад на CGIL, напад на профспілку насправді є наступом на гідність праці всієї країни. І ми тут не для того, щоб когось захищати, а для того, щоб захищати демократію та поширювати її”.

“Ця площа вимагає конкретних дій, від солідарності, яку ми повинні перейти до конкретних дій, держава демонструє свою демократичну силу у застосуванні законів та принципів конституції”, – підтвердив Ландіні.

Лідер CISL Луїджі Сбарра засудив те, що обов’язок вакцинації не був запроваджений для “політичної зручності” і “тому конфлікти вирішуються у світі праці”. Зі сцени Сбарра попросив негайно розпустити всі сили неофашистів та неонацистів. Для Дон Чотті: “Насильство фашизмів, расизмів та суверенітетів, – сказав він, – походить від отрути розєднаного суспільства та блідої демократії”.

Демонстрація

Ландіні зустріли гаслами «Ми всі антифашисти» та «секретар-секретар». З вулиці автомобілісти, що проїжджали повз, сигналил до демнострантів та піднімали підняті кулаки з вікон, на що демонстранти  відповіли також піднятими кулаками. “Ми з фашистами закінчили розмову 25 квітня 1945 року”: таки надпис був на прапорі на відкритті параду CGIL Fillea в Римі та Лаціо.

Сторони

Десятки членів, до яких приєдналися асоціації, рухи та партії, від Pd до M5s та Leu, Action, Італійські ліві, Комуністичні фундації, Зелена Європа. На площі, серед інших, був секретар Pd Енріко Летта та лідер M5s Джузеппе Конте. Також був присутній Луїджі Ді Майо.

Кібератака

Під час демонстрації відбулася нова кібератака на сайти профспілки CGIL. Про це повідомила сама спілка. “У поєднанні з сьогоднішньою надзвичайною демонстрацією, – написано у короткому повідомлення, – розпочалася дуже структурована кібератака з різних джерел, яка впливає на всю систему комунікації CGIL, зокрема сайт Collettivo.it. був закритий”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України