Щоб навчити людей адаптуватися до тривалого проживанню в замкнутих умовах і вивчити поведінкові особливості колективу, NASA звернулося за досвідом до ВМС США.
Фахівці американських військово-морських сил проводять регулярні психологічні дослідження з метою прогнозування поведінки екіпажу підводних човнів у тривалих морських походах. При цьому вивчаються особливості поведінки людей в стресових умовах, здатність зберігати критичне мислення, приймати важливі рішення і працювати в команді.
За підсумками психологічних експериментів і тестування формуються рекомендації командирам підводних човнів, на основі яких можна оцінювати загальний психологічний стан екіпажу і виявляти ознаки того, що взаємини всередині екіпажу починають загострюватися.
Така методика виявилася б дуже доречно для підготовки екіпажів майбутніх пілотованих місій на Марс, тому вже в першому кварталі 2016 NASA
Дослідження пройдуть на базі підводних човнів ВМС США в місті Гротон штату Коннектикут, для чого в Космічному центрі NASA імені Ліндона Джонсона вже побудували капсулу, що складається з двох невеликих відсіків. У ній протягом 30 днів будуть жити і працювати чотири особи, позбавлені зв’язку із зовнішнім світом.