Японський робот без електромотора: як він працює. Відео

Вчені з Токійського університету (Японія) розробили робота, який здатний пересуватися по нагрітій поверхні лише завдяки отримуваному теплу.

Робот складається з двох обладнаних ексцентриками і з’єднаних шарніром ніг, взутих у «черевики» з біметалічним покриттям. Пересування по нагрітій поверхні відбувається за рахунок деформації біметалевих пластин від різниці температур гарячої поверхні і навколишнього середовища.

Робота помістили на розігріту до 170 ° C поверхню при температурі в кімнаті 26 ° C. Завдяки особливій формі біметалічного «взуття» і температурної деформації, яким воно піддається, робот нахиляється вбік на одну ногу, в той час як друга робить крок вперед.

Гойднувшись назад,  спирається на другу ногу і нахиляється на протилежний бік, знову роблячи крок першою ногою. Японці запевняють, що їх робот теоретично може пересуватися таким чином необмежену кількість часу.

Відео: IEEE Spectrum

Очевидного практичного застосування подібних пристроїв поки не існує, але розробники мають намір продовжувати експерименти і сконструювати цілий модельний ряд роботів, здатних самостійно пересуватися за рахунок коливань біметалевих поверхонь.

Популярная Механика

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh