Авторські статтіТехно

Японський робот без електромотора: як він працює. Відео

1Вчені з Токійського університету (Японія) розробили робота, який здатний пересуватися по нагрітій поверхні лише завдяки отримуваному теплу.

Робот складається з двох обладнаних ексцентриками і з’єднаних шарніром ніг, взутих у «черевики» з біметалічним покриттям. Пересування по нагрітій поверхні відбувається за рахунок деформації біметалевих пластин від різниці температур гарячої поверхні і навколишнього середовища.


Робота помістили на розігріту до 170 ° C поверхню при температурі в кімнаті 26 ° C. Завдяки особливій формі біметалічного «взуття» і температурної деформації, яким воно піддається, робот нахиляється вбік на одну ногу, в той час як друга робить крок вперед.

Гойднувшись назад,  спирається на другу ногу і нахиляється на протилежний бік, знову роблячи крок першою ногою. Японці запевняють, що їх робот теоретично може пересуватися таким чином необмежену кількість часу.

Відео: IEEE Spectrum

Очевидного практичного застосування подібних пристроїв поки не існує, але розробники мають намір продовжувати експерименти і сконструювати цілий модельний ряд роботів, здатних самостійно пересуватися за рахунок коливань біметалевих поверхонь.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України