В Італії безпритульний безкоштовно може замовити каву

Погано одягнений чоловік в кафе попросив «підвішену» каву. Коли я дізнався що це означає, то дуже здивувався!

Висока культура та економічний розвиток країн Європи став можливим завдяки особливостям менталітету європейців. Якими б дивними вони нам не здавалися, треба віддати їм належне. Їхнє ставлення до життя і надзвичайний позитив вражають.

Для них Людина  – найвища цінність, і залишається членом суспільства незалежно від свого матеріального становища і рівня освіти.

Кілька років тому я сидів з одним в невеликому затишному кафе-.

Поки ми насолоджувалися неймовірно смачною італійською кавою, в кафе зайшов чоловік і замовив в офіціанта дві кави – одну для нього, другу – «на стіну».

Ми почали спостерігати за цією сценою з інтересом і побачили що йому принесли одну чашку кави, в той час як він заплатив за дві.

Коли чоловік вийшов, бармен написав на папірці: «чашка кави». І повісив цей папірець на стіну.

Ми сиділи в кафе довго і помітили ще двох чоловіків, які заплатили за три чашки кави і бармен знову написав уже на іншому папірці «чашка кави» та повісив його на стіну поряд з першою.

Це було щось дивовижне і незрозуміле для нас. Ми закінчили розмову, заплатили по рахунку і вийшли.

***

Кілька днів по тому ми знову опинилися в цьому закладі і насолоджувалися міцною кавою. В цей час бідно одягнений чоловік зайшов в кафе, подивився на стіну. Сівши на стілець він попросив бармена: «Чашку підвішеної кави, будь ласка».

Бармен тут же налив йому чашечку еспресо і незворушно подав як і будь-якому іншому клієнту, побажавши при цьому доброго ранку. Чоловік випив каву, подякував і вийшов, не заплативши ні цента.

Бармен зняв одну записку зі стіни і викинув її.

Ми були невимовно здивовані повазі, з якою тут ставляться до незаможних і їх потреб.

Людину не змушують принижуватися, випрошуючи те, чого вона сама не може придбати. Їй безкоштовно подають каву, виявляючи повагу як і будь-якому іншому клієнту. А багатші клієнти просто так, без примусу можуть «підвісити» чашечку кави. І світ стає добрішим і теплішим.

Чудова ідея, яку придумали італійці.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh