Авторські статті

Підсумки переговорів у Мінську 11 – 12 лютого

Я наведу нижче основні тези озвучені президентом України Петром Порошенко за підсумками мінських домовленостей в нинішньому форматі. Можна було б послатися ще й на всіма улюбленого Володимира Путіна, але його мова була радше спрямована виключно на російську публіку, неабияк насичена всіма необхідними акцентами для підхоплення російськими ЗМІ.

Отже – основне: Контактна група домовилася про виведення всіх іноземних військ з території України.

Звичайно, в це слабо віриться і навіть якщо і буде відбуватися який – небудь схожий на це процес, ніхто не буде повністю позбавляти терористичні республіки підтримки, в тому числі у вигляді шахтарів бурятської і осетинської зовнішністю. Але, порушення цього пункту ставить все під загрозу, а порушити його російській стороні вкрай просто.

Порошенко: Домовленостей про автономію і федералізацію України – ні.

Порошенко: Досягнуто домовленості про звільнення всіх заручників протягом 19 днів.

Мається на увазі чи під поняттям “заручники” лише ті, що знаходяться на території Росії, чи військовополонені в руках “великої” Новоросії теж – слід уточнити.

Порошенко: Україна в Мінську не пішла на ультиматуми.

Якщо це дійсно так, то Дебальцеве – це Україна. І як наслідок, Донецьк – це Україна, Луганськ – це Україна! В цілому ж, якщо і справді з 15 лютого якщо і не повністю, але на порядок скоротяться обстріли, як було під час “дохлого” осіннього перемир’я, то це дасть можливість провести в більш спокійній обстановці перегрупування військ і їх постачання. Наростити ресурси.

Чи скористається цим затишшям Росія – зрозуміло. Але її максимальний потенціал в даному форматі ведення війни ми вже бачили, а він не вразив особливо. І, знову ж, згідно з домовленостями ЗС РФ повинні залишити Донбас, а ніяк не навпаки. Хоча, перефарбувавши триколор і всі – танки ополчення, ОБСЄ не придиратиметься.

В цілому ж, підсумок один – війні кінця немає, просто черговий перепочинок. Та й введення анонсованого раніше пакета санкцій проти  Росії тепер під питанням. До наступного, неминучого косяка, підсумовує zloy_odessit.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України