Підсумки переговорів у Мінську 11 – 12 лютого

Я наведу нижче основні тези озвучені президентом України Петром Порошенко за підсумками мінських домовленостей в нинішньому форматі. Можна було б послатися ще й на всіма улюбленого Володимира Путіна, але його мова була радше спрямована виключно на російську публіку, неабияк насичена всіма необхідними акцентами для підхоплення російськими ЗМІ.

Отже – основне: Контактна група домовилася про виведення всіх іноземних військ з території України.

Звичайно, в це слабо віриться і навіть якщо і буде відбуватися який – небудь схожий на це процес, ніхто не буде повністю позбавляти терористичні республіки підтримки, в тому числі у вигляді шахтарів бурятської і осетинської зовнішністю. Але, порушення цього пункту ставить все під загрозу, а порушити його російській стороні вкрай просто.

Порошенко: Домовленостей про автономію і федералізацію України – ні.

Порошенко: Досягнуто домовленості про звільнення всіх заручників протягом 19 днів.

Мається на увазі чи під поняттям “заручники” лише ті, що знаходяться на території Росії, чи військовополонені в руках “великої” Новоросії теж – слід уточнити.

Порошенко: Україна в Мінську не пішла на ультиматуми.

Якщо це дійсно так, то Дебальцеве – це Україна. І як наслідок, Донецьк – це Україна, Луганськ – це Україна! В цілому ж, якщо і справді з 15 лютого якщо і не повністю, але на порядок скоротяться обстріли, як було під час “дохлого” осіннього перемир’я, то це дасть можливість провести в більш спокійній обстановці перегрупування військ і їх постачання. Наростити ресурси.

Чи скористається цим затишшям Росія – зрозуміло. Але її максимальний потенціал в даному форматі ведення війни ми вже бачили, а він не вразив особливо. І, знову ж, згідно з домовленостями ЗС РФ повинні залишити Донбас, а ніяк не навпаки. Хоча, перефарбувавши триколор і всі – танки ополчення, ОБСЄ не придиратиметься.

В цілому ж, підсумок один – війні кінця немає, просто черговий перепочинок. Та й введення анонсованого раніше пакета санкцій проти  Росії тепер під питанням. До наступного, неминучого косяка, підсумовує zloy_odessit.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh