Здоров'я

Підступна застуда – як лікувати

Кожен з нас добре знайомий з симптомами застуди. Але не всі знають, як грамотно з нею боротися.

Що таке застуда?

В горлі дере, з носа тече, голова розколюється, слабкість, все тіло ламає, а стовпчик ртутного термометра безжально перевалює позначку 37 градусів. Чи знаєте ви, що будь-яка застуда — це хвороба, викликана респіраторними вірусами? Не переохолодження, промоклі ноги або порція морозиво, а віруси є причиною захворювання. Переохолодження лише пусковий механізм для її розвитку.

Крім відомого всім грипу, є ще адено-, рино-, респіраторно-синцитіальні віруси, віруси парагрипу та багато інших. Всі вони вражають дихальні шляхи людини і передаються повітряно-крапельним шляхом. Їх об’єднують під назвою «гострі респіраторні вірусні інфекції», або скорочено ГРВІ.

До всіх цих захворювань (за винятком, мабуть, грипу) прийнято ставитися несерйозно. Є така приказка: «Якщо застуду лікувати, вона пройде за тиждень, а якщо ні, то буде тривати цілих сім днів».

Подібне ставлення до ГРВІ невиправдано. Ускладнення після респіраторних інфекцій можуть призвести до хронічних захворювань дихальних шляхів (гайморит, тонзиліт, фарингіт, ларингіт та ін), запалення легенів, порушень у роботі серця, нирок. Звичайна застуда може мати не менш сумні наслідки, ніж грип.

Як лікувати ГРВІ?

Чого робити не можна

Як не хочеться замикати себе у чотирьох стінах і весь день лежати в ліжку! А як же невиконаний план на роботі? Школа?! Важливий семінар?!! І багато, наковтавшись жарознижуючих засобів, що поспішають з головою зануритися в трудове життя. Але робити цього не варто.

Чому? По-перше, в даному випадку на багато разів збільшується ризик розвитку ускладнень. По-друге, в офісі, навчальному закладі, громадському транспорті та інших багатолюдних місцях ви можете заразитися новим респіраторним вірусом. Ослаблень інфекцією організм — легка здобич для нього. Нарешті, ви заразні для оточення.

І що можна

Прийняли розумне рішення відлежатися пару днів вдома? Вітаємо! Що потрібно тепер знати про лікування?

При застуді зазвичай застосовуються симптоматичні засоби. Вони допомагають позбутися від неприємних проявів захворювання: болю в горлі, нежитю, кашлю і т. д.

Безумовно, високу температуру потрібно збивати, бронхіт — лікувати, а при риніті — обробляти порожнину носа спеціальними розчинами. Проте не варто розраховувати, що, проковтнувши одну таблетку на ніч, ви з ранку прокинетеся абсолютно здоровим.

В цьому і підступність подібних захворювань. Якщо симптоми зникають, людина думає, що він вже повністю вилікувався. А насправді винуватці хвороби — віруси — залишилися цілі і неушкоджені. Такий «одужав» поспішає повернутися до колишнього способу життя. Але, перенісши хворобу на ногах, є ризик заробити небезпечні ускладнення.

Щоб цього уникнути, крім симптоматичних засобів при респіраторних інфекціях застосовуються противірусні препарати. При ГРВІ доцільно використовувати лікарські засоби, які впливають на всі види респіраторних вірусів.

Важливу роль у захисті від вірусів відіграє білок інтерферон. Він виробляється при проникненні в організм вірусів і блокує їх розмноження.

Інтерферон діє на всі види респіраторних вірусів. При захворюваннях, викликаних рино-, адено-, респіраторно-синцитиальными вірусами і вірусами парагрипу, застосовуються назальні краплі і спрей Гріппферон®, створені на основі рекомбінантного інтерферону альфа-2b.

При появі ознак ГРВІ рекомендується проконсультуватися з фахівцем. Звертатися до лікаря обов’язково за температури вище 38,5–39 градусів, а також при підозрі на бронхіт, отит, гайморит та інші ускладнення. Консультація лікаря також необхідна людям з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи.

Важливо пам ” ятати, що після перенесеної інфекції можуть розвинутися ускладнення, тому ретельно прислухайтеся до стану свого організму. Якщо щось насторожує, обов’язково зверніться до лікаря. Будьте особливо уважні протягом двох тижнів після закінчення захворювання. Не перевтомлюйтеся, тимчасово відмовтеся від занять спортом і бережіть себе. показали ефективність препарату при лікуванні і профілактиці грипу та інших ГРВІ.

При появі ознак ГРВІ рекомендується проконсультуватися з фахівцем. Звертатися до лікаря обов’язково за температури вище 38,5–39 градусів, а також при підозрі на бронхіт, отит, гайморит та інші ускладнення. Консультація лікаря також необхідна людям з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи.

Важливо пам ” ятати, що після перенесеної інфекції можуть розвинутися ускладнення, тому ретельно прислухайтеся до стану свого організму. Якщо щось насторожує, обов’язково зверніться до лікаря. Будьте особливо уважні протягом двох тижнів після закінчення захворювання. Не перевтомлюйтеся, тимчасово відмовтеся від занять спортом і бережіть себе.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України