Під завалами храму в Італії віднайшли неушкоджені гостії

Кілька тижнів тому, з під завалів храму Успіння Пресвятої Богородиці в містечку Арквата-дель-Тронко в центральній Італії, зруйнованого землетрусом у серпні 2016 року, дістали кивот з XVI сторіччя, в якому була дарохранительниця з освяченими гостіями. Не зважаючи на те, що вони пролежали майже півтора року в несприятливих кліматичних обставинах, на них не виявлено жодних ознак псування. Знаком надії цей факт в інтерв’ю для «Vatican News» називає місцевий єпископ Джованні Д’Ерколе, Ординарій Асколі-Пічено.

«Ми були дуже вражені. Парох катедрального собору, який походить з Арквати, захотів їх забрати й помістив до кивоту нашої катедри. Це знак, який нас дуже вразив», – сказав ієрарх, пояснюючи: «Я це інтерпретую наступним чином: Ісус, похований під завалами – живий. Це знак надії на сповненому труднощів шляху відбудови».

В інтерв’ю єпископ розповів, що населення досі перебуває в скрутному становищі. Особливо, з огляду на снігопади, адже модульні будиночки, встановлені для тимчасового відселення, дуже тендітні. «Сподіваємося, що снігопади не будуть дуже сильними, не створюючи додаткових проблем», – сказав ієрарх, додаючи: «Ми намагаємося були поряд з людьми: там на місці перебуває парох і священики, є також сестри».

Єпископ висловлює сподівання, що постраждалі містечка зможуть відродитися. «Ми стараємося робити все для того, – сказав він, – щоб підсумком трагедії землетрусу була не смерть, але спонука до мужності та праці». Ділячись у контексті Великого Посту думками про піст, молитву й милостиню, ієрарх, який є безпосереднім свідком шкоди, завданої стихією, зупинився на значенні цих практик для місцевих мешканців: «Є такі люди, які втратили все й дивляться у майбутнє з тривогою. Солідарність може допомогти повернути їм надію».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh