Новини з Австрії

Під час місцевих виборів в австрійській Каринтії соціал-демократи втратили підтримку виборців, незважаючи на перемогу

Оголошено попередні результати виборів до Карінтії в Австрії. Політична партія SPÖ явно захистила перше місце, але зазнала чутливої поразки. Вона стала першою з майже 39 відсотками, за нею слідують FPÖ з 24,55 відсотка та ÖVP з 17,03 відсотка.

Згідно з попереднім підсумковим результатом, опублікованим увечері, соціал-демократи отримали 38,92 відсотка голосів — падіння на 9,02 відсоткових пункти порівняно з 2018 роком. FPÖ збільшилася та вийшла на друге місце з 24,55 відсотка (+1,59). ÖVP несподівано здобула плюс (+1,58) і посіла 3-е місце з 17,03%, випередивши Team Kärnten з 10,09% (+4,42).

І Зелені, і NEOS не змогли пройти до парламенту землі. Зелені знову не подолали п’ятивідсоткового бар’єру після 2018 року — з 3,85%. Еко-партія не потрапила до парламенту і торік, набравши 3,12% голосів на попередніх виборах. Робота NEOS, який становив 2,59 відсотка, також не увінчалася успіхом.

Відразу за NEOS спін-офф MFG Vision Austria (VÖ), який набрав 2,37 відсотка голосів. Наступник BZÖ BFK становив 0,42 відсотка, Liste STARK – 0,06 відсотка, а KPÖ – 0,12 відсотка.

З втратами голосів SPÖ також втратила три свої мандати (згідно з прогнозами SORA/ORF та ARGE) і в майбутньому займатиме 15 з 36 місць у парламенті землі. FPÖ залишиться зі своїми дев’ятьма мандатами, ÖVP матиме сім депутатів (раніше шість). П’ять замість трьох місць у новообраному парламенті штату посідає Team Kärnten.

Ці результати – математично – можуть продовжити попередню коаліцію SPÖ-ÖVP. Але може бути створена більшість із депутатами SPÖ та FPÖ або SPÖ та Team Kärnten. Але також можлива коаліція з FPÖ, ÖVP та Team Kärnten (проти SPÖ).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України